Plamy, smugi, odstające suche skórki i inne niedoskonałości. Przecież nie tak miał wyglądać twój makijaż. Co poszło nie tak? Zobacz, jak poprawnie zaaplikować podkład mineralny. Przekonaj się także, co zrobić, gdy…
…podkład robi tzw. efekt maski
Jeżeli na twojej twarzy widoczna jest maska, to musisz popracować nad techniką nakładania podkładu. Prawdopodobnie nałożyłaś zbyt wiele kosmetyku i nie roztarłaś go wzdłuż linii włosów, na płatkach uszu i na żuchwie. Zacznij od aplikowania niewielkich ilości podkładu. Nadmiar mineralnego pyłku otrzep z pędzelka, a następnie nanieś na skórę. Jeżeli efekt nadal cię nie zadowala, to pędzel zamień na gąbeczkę. Podkład nakładaj na mokro lub na sucho. W obu przypadkach uzyskasz naturalny efekt i zachowasz idealne krycie.
…podkład podkreśla rozszerzone pory i suche skórki
Prawdopodobnie nie jest to wina podkładu, lecz niewłaściwej pielęgnacji. W pierwszej kolejności zadbaj o cerę, oczyść pory skóry, usuń martwy naskórek i zastosuj krem nawilżający. Podkład mineralny powinien wyglądać o wiele lepiej na wypielęgnowanej w ten sposób skórze. Równie dobrze możesz użyć bazy wygładzającej i wyrównującej koloryt cery. Dobrym rozwiązaniem jest także nakładanie podkładu za pomocą mokrej gąbeczki.
…podkład nie maskuje niedoskonałości
Jeżeli pod pierwszą warstwą podkładu mineralnego nadal widoczne są niedoskonałości, użyj korektora mineralnego. Kosmetyk jest bardziej napigmentowany i zapewnia bardzo dobre krycie. Warto go używać zwłaszcza wtedy, gdy na twojej twarzy widoczne są pojedyncze krostki lub plamki. Niewielką ilość kosmetyku wklep w skórę, a potem dokładnie rozetrzyj. Makijaż utrwal pudrem transparentnym.
…podkład nie jest trwały
Być może dobrałaś niewłaściwą bazę lub krem. Zbyt gęste i treściwe kosmetyki powodują utlenianie i ścieranie się podkładu. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie pudru mineralnego do utrwalenia makijażu. Rodzaj produktu i sposób aplikacji dobierz do typu cery. W ciągu dnia korzystaj z bibułek matujących oraz pudru transparentnego.
Dodaj komentarz