Ekspresowe fryzury na lato – wykonasz je w 5 minut!

Autor: Monika Wydra


Najlepsza fryzura na lato? Oczywiście ta, która nie jest pracochłonna! W wakacje i na urlopie żadna z nas nie chce spędzać wiele czasu na żmudnym modelowaniu włosów dlatego dziś przedstawiamy najlepsze, najszybsze i ciekawe fryzury na lato, inne niż warkocz czy tradycyjny koński ogon. 

Ekspresowe surferskie fale

To naprawdę najszybsza fryzura świata! Po prostu sięgnij po spray z solą morską, rozpyl go na włosach,a następnie każde wilgotne pasmo włosów ugniataj dłonią. Na wyjątkowo oporne na stylizację włosy możesz też wgnieść piankę modelującą, po czym zawinąć włosy w ślimaczki i upiąć żabkami do włosów na czas suszenia. Jeśli chcesz obudzić się rano z pięknymi falami – zrób ślimaczki na wieczór i szepnij je delikatnie gumkami. Rano rozpuść włosy i przeczesz fale palcami. Utrwal lakierem lub delikatnym lotionem.

Ekspresowy kucyk w wersji glamour

Efektowny i super-szybki kucyk jest puszysty, pełen lekkości i niedbałej nonszalancji. Jak go zrobić? Po prostu  rozczesz włosy szczotką, a następnie obficie spryskaj lakierem. Teraz włosy nad czołem lekko podtapiruj, a dopero potem zwiąż kucyk. Końce kucyka spryskaj lotionem do stylizacji i nawiń na lokówkę lub szczotkę, dosłownie na kilka sekund, tak, aby stworzyć niesforną burzę puszystych loków. Wokół kucyka możesz owinąć pojedyncze pasma włosów, aby zakryć gumkę.

Ekspresowe fryzury- kok baletnicy

To uczesanie zna chyba każda z nas. Jest nie tylko eleganckie, ale i bardzo wygodne. Aby jednak tak wyglądało, trzeba przestrzegać kilku zasad: włosy muszą być idealnie zaczesane na gładko (pomoże w tym gęsty grzebień), wygładzone (szczotkę lub grzebień spryskaj lakierem do włosów i przejedź nią po włosach) i mocno spięte (mocna gumka i wsuwki lub szpilki będą tutaj nieodzowne).

Ekspresowy warkocz boho z gumek do włosów

Warkocz, który… nie polega na splataniu ze sobą pasemek! To zachwycająca i niebanalna fryzura, w której każda kobieta wygląda świetnie! Warkocz w stylu boho, jest prosty w uczesaniu – wystarczy podtapirować lekko włosy, związać je luźno, aby stworzyły koński ogon, który nie jest ciasno upięty na czubku głowy. Teraz sięgnij po kilka gumek i załóż je na kucyka w równej odległości – mniej wiecej 4-5 cm – stworzą piekny warkocz, który pasuje do każdej stylizacji.

Ekspresowe upięcie zwane messy 

To nic innego, jak tzw. “kontrolowany bałagan” na głowie. Ta fryzura choć może dla niektórych ma mało zachęcającą nazwę, wygląda bardzo ładnie i kobieco, wygładza ryzy twarzy i nadaje romantyczności!

Niesforny i niedbały koszek bazuje na lokach lub falach. Możesz go zrobić na dwa sposoby:

  1. Po prostu podepnij włosy na szczycie głowy wsuwkami lub dużą klamrą. Nie staraj się ich wygładzić – dobrze, jesli pojedyncza kosmyki opadają na buzię  Jeśli któryś z kosmyków wypadnie z upięcia, nic nie szkodzi! Taki już urok tego uczesania, które idealnie wpisze się w wiosenne trendy.
  2. Zepnij włosy w kucyk, podtapiruj lekko przy gumce i dopiero takie pasma upinaj wokół gumki wsuwkami lub małymi żabkami do włosów, okręcając je  wokół upięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *