Jak umalować i ubrać się, idąc na rozmowę kwalifikacyjną?

Autor: Monika Wydra


Biała koszula, spodnie w kant, delikatny manicure i subtelny makijaż. Właśnie tak powinnaś wyglądać, idąc na rozmowę kwalifikacyjną. A co jeśli nie dostałaś wymarzonej pracy? Przyczyna może być tylko jedna: mocny makijaż i wyzywający ubiór. Sprawdź, jak nie popełniać urodowych i modowych wpadek na rozmowie o pracę.

wlosy.jpg

Mocny makijaż twarzy…

…lub jego brak. Ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie jest dobre. Oczy pomalowane na czarno i krwistoczerwona szminka na ustach nie są pochwalane przez żadnego pracodawcę tak samo, jak widoczne cienie pod oczami lub niedoskonałości. Idąc na rozmowę o pracę, zrób delikatny makijaż i pamiętaj o doborze odpowiednich odcieni kosmetyków. Kolor podkładu powinien być nieco jaśniejszy od kolorytu cery, a cenie do powiek i szminka w neutralnych barwach. Nie tuszuj mocno rzęs – jedna warstwa maskary wystarczy. Brwi wyreguluj i utrwal bezbarwnym żelem.

Nie ten kolor lakieru do paznokci

Manicure powinien być delikatny i naturalny. Nie maluj paznokci na czarno, czerwono lub zielono, nie przyklejaj długich tipsów, wystrzegaj się ordynarnych wzorków i ekstrawaganckich ozdób. Kosmetyczkę poproś o zrobienie francuskiego manicure, ale bez zbędnych naklejek lub dżetów. Zadbaj o skórki przy paznokciach i skórę dłoni. Regularnie je nawilżaj, złuszczaj oraz ochraniaj przed zimnem i detergentami. Weź pod uwagę to, że pracodawca, tak jak twoi potencjalni klienci, w pierwszej kolejności będą patrzyli na dłonie.

Potargane włosy

Idąc na rozmowę o pracę, nie zapomnij o ułożeniu włosów. Niedopuszczalne są rozwiane kosmyki i kołtuny, o przetłuszczonej skórze głowy nie wspominając. Jeżeli chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie, już dzień wcześniej zadbaj o włosy. Głowę dokładnie umyj, pasemka wyszczotkuj, zastosuj nawilżający kosmetyk i upnij elegancki koczek. Unikaj fantazyjnych fryzur i krzykliwych ozdób. Zrezygnuj z kolorowych spinek, opasek i innych gadżetów.

Eleganckie ubranie i dodatki

Stosowny ubiór jest bardzo ważny. Pamiętaj, że dekolt, ramiona, plecy i nogi powyżej kolan powinny być zasłonięte. Załóż buty z zakrytymi palcami i piętą. Twoje ubrania powinny być w czarnym, szarym lub ciemnoniebieskim kolorze. Dodatki, tj. buty, pasek i torebka, muszą być w jednym kolorze. Zrezygnuj natomiast z dużych bransoletek, długich kolczyków i ekstrawaganckich naszyjników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *