Jak używać serum do twarzy?

Autor: Monika Wydra


Serum to wielkie odkrycie branży kosmetycznej!Wnika głębiej w skórę niż zwykłe kremy, działa silniej, jest wszechstronne. Nawilżenie, blask, kontrola sebum i anti-aging: serum jest kosmetykiem na wszystko! Jak je stosować, by osiągnąć maksimum skuteczności?

Czym właściwie jest serum i co może zrobić dla Twojej skóry?

Serum jest jak esencja piękna. To skondensowane składniki, które poprawiają stan naszej skóry, wpływając na nią w pozytywny sposób. W serum występuje większe stężenie składników aktywnych niż w klasycznym kremie.
Działa korzystnie nie tylko na powierzchni skóry, ale też na głębsze tkanki, ponieważ serum jako jedyne ma możliwość wnikania głębiej. Dlatego właśnie działa mocniej i daje lepsze efekty w pielęgnacji. Dobre serum do twarzy to klejnot koronny w Twojej codziennej pielęgnacji!
Dobre serum powinno szybko wchłonąć się w skórę i w ten sposób stać się łatwym sposobem na zintensyfikowanie codziennej pielęgnacji. Kilka kropli serum pod krem na dzień lub na noc działa zbawiennie na skórę.

To warto wiedzieć!
Serum ma mniejsze molekuły, więc wnika bardziej, dociera głębiej i działa mocniej w skórze niż jakikolwiek inny kosmetyk.

Kiedy używać serum do twarzy?

Obecnie sera są tak skomponowane, aby wspierać codzienną pielęgnację skóry – zarówno dzienną, ja jak i nocną.
Dlatego z powodzeniem możesz je stosować rano i wieczorem. Najlepiej jest zastosować urozmaiconą pielęgnację i podarować skórze różnorodne substancje: wieczorem stosuj serum z intensywnie działającymi składnikami, takimi jak retinol lub kwasy, a w dzień sięgnij po rewitalizującą i rozświetlającą witaminę C, kwas hialuronowy lub probiotyki.

Jak używać serum do twarzy?

Pamiętaj, ze serum powinno być stosowane po toniku i przed kremem do twarzy. Kolejność nakładania kosmetyków jest ważna, ponieważ w innym przypadku serum nie zadziała tak, jak trzeba. Nałożone na krem nie wniknie w tkanki – krem stworzy tarczę na skórze i nie “przepuści” molekuł serum. Dlatego kolejność aplikacji kosmetyków jest następująca:

  1. Oczyść twarz, zrób demakijaż (jeśli trzeba) i umyj buzię.
  2. Nałóż tonik, który wyrówna pH skóry i zwiększy jej chłonność.
  3. Nałóż krem pod oczy.
  4. Zaaplikuj serum do twarzy (wystarczy 3-5 kropli).
  5. Nałóż krem do twarzy na dzień lub na noc ( w zależności od pory).

To wszystko!