Skóra wrażliwa latem. Jak o nią prawidłowo dbać?

Autor: Monika Wydra


Skóra wrażliwa w trakcie lata wymaga specjalnego traktowania. Promieniowanie UV, wysoka temperatura, duża wilgotność… To tylko niektóre ze szkodliwych czynników czyhających na naszą cerę w trakcie wakacyjnych miesięcy. Aby uniknąć niedoskonałości przez nie wywołanych, sprawdź, jak zadbać o wrażliwą skórę.

Przygotuj się na lato

Przed przyjściem lata skórę wrażliwą należy odpowiednio przygotować. Najważniejsze jest nawodnienie i zabezpieczenie przed utratą wody. Nawilżenie wpływa na prawidłowy stan skóry, a jego właściwy poziom powinien wynosić 12-15%. W okresie letnim skóra narażona jest na odparowywanie wody pod wpływem promieniowania UV i suchego wiatru. Dochodzi do odwodnienia, które może wywoływać uwrażliwienie skóry na inne czynniki.

Skóra wrażliwa – pielęgnacja latem

Lato na skórze wrażliwej może spowodować wiele niedoskonałości. Zalicza się do nich między innymi: łuszczenie, podrażnienie, uczucie ściągnięcia, pieczenia, dyskomfortu. Aby uniknąć takich nieprzyjemności, skórę należy regularnie nawilżać, i to nawet kilka razy na dzień. Koniecznością jest używanie kremów z filtrem UV. Pamiętaj, żeby produkt zawierał substancje tłuszczowe (lipidy), które ochronią skórę od zewnątrz i będą przenikały do jej wnętrza. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji skóry wrażliwej latem zwróć też uwagę na zawartość składników chemicznych podobnych do tych, które znajdują się w skórze. To właśnie one uszczelniają barierę hydrolipidową skóry i zapobiegają ucieczce wody.

Zasady pielęgnacji skóry wrażliwej latem

  1. Nawadniaj skórę zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.
  2. Dobrze nawilżona skóra poradzi sobie ze skutkami promieniowania UV.
  3. W ciągu dnia stosuj krem z filtrem UV o działaniu nawilżającym i odżywczym.
  4. Na noc używaj kosmetyków o właściwościach nawilżających i kojących z zawartością niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.
  5. Stosuj produkty zatrzymujące w skórze wilgoć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *