Sposób na białe zęby? Poznaj sekret śnieżnobiałego uśmiechu

Autor: Monika Wydra
|

Kategoria:
888

Marzenie o śnieżnobiałym uśmiechu. Czy da się je spełnić? Dla wielu z nas posiadanie idealnie białych zębów jest poza zasięgiem. Inni biorą sprawy w swoje ręce i próbują coś z tym zrobić. A sposobów jest wiele – od zastosowania wybielającej pasty do zębów, aż po wybielanie w salonie dentystycznym.

Jeśli chcesz mieć śnieżnobiały uśmiech, możesz pójść do apteki i kupić pierwszą lepszą pastę do zębów z napisem „wybielająca”. A możesz podejść do wybielania zębów holistycznie, nie tylko wybielając, ale też zapobiegając żółceniu się zębów.

Jak to zrobić? Oto krótki poradnik dla wszystkich tych, którzy chcieliby wiedzieć, co zrobić, żeby mieć śnieżnobiałe zęby.

To, co jesz i pijesz, ma znaczenie

Mało kto zdaje sobie sprawę, że żółty odcień zębów nie bierze się znikąd. Najczęściej to my sami sobie na niego zapracowujemy. Jak? Winnymi temu, że białe zęby oddalają się od nas niczym senne marzenie, są produkty, które spożywamy m.in. ukochana przez wszystkich pracowników biurowych kawa, czy popijane wieczorami czerwone wino. Miłośnicy herbaty, coca-coli i sosu sojowego też powinni się strzec, podobnie jak nałogowi palacze, u których zażółcone zęby to norma.

Jeśli są produkty, które odbierają biel naszym zębom, z pewnością są też takie, które mogą ją przywrócić. Do grona tych smakołyków, które warto jeść, gdy chcemy wybielić swoje zęby, możemy zaliczyć truskawki, pomarańcze, ananasa i jabłko, które zawierają enzymy pomagające usunąć przebarwienia na zębach i przywracające im biel. Truskawka ma dodatkowo działanie peelingujące, dzięki drobnym pestkom, które się na niej znajdują.

Wybielająca pasta do zębów

Najprostszy sposób na wybielenie zębów, to oczywiście mycie ich pastą do zębów z dodatkiem składników wybielających. Co wybiela w paście do zębów? Mogą to być enzymy, które usuwają żółtą warstwę kamienia nazębnego, ale też składniki typu cząsteczki srebra czy mikropolerujące drobinki, zapewniające zębom biel w sposób mechaniczny. Bardzo popularne są też w ostatnim czasie wybielające pasty do zębów z węglem aktywnym, czyli tzw. czarne pasty – ich działanie opiera się na antybakteryjnym, detoksykującym i peelingującym działaniu węgla.

Inne produkty wybielające

Sięgnąć możemy też po inne kosmetyki do wybielania zębów np. żele wybielające ze specjalnymi nakładkami lub paski wybielające (popularne zwłaszcza wśród panien młodych, które chcą zapewnić sobie śnieżnobiały uśmiech w krótkim czasie. Warto jednak pamiętać, że paski wybielające używane ciągle i bez przerw mogą podrażniać dziąsła i wywoływać nadwrażliwość zębów.

Dla tych bardziej obytych z technologiami dostępne są także takie opcje jak wybielanie zębów światłem LED. Wystarczy LED-owa nakładka na zęby, którą podpinamy do smartfona, aby po kilku tygodniach cieszyć się białym uśmiechem.

Naturalne metody wybielania zębów

Rzecz jasna nie trzeba od razu sięgać po pastę do zębów i paski wybielające, ale można spróbować uratować sytuację domowymi metodami.

Do najskuteczniejszych sposobów na wybielenie zębów należy stosowanie mieszanki sproszkowanego węgla aktywnego (do kupienia w aptece) z olejem kokosowym – oba te składniki mają działanie antybakteryjne i pomagają wybielać zęby. Potrzebna jest tylko regularność w ich stosowaniu. Podobny efekt uzyskamy, dodając pokruszony węgiel do swojej standardowej pasty do zębów lub wykorzystując sam olejek.

Innymi metoda jest też stosowanie sody oczyszczonej, która działa jak peeling na zęby i ma właściwości antybakteryjne, a także nacieranie zębów skórką od banana – zawarte w tym owocu enzymy pomagają przywrócić śnieżnobiały uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *