Witamina C – czyli kwas L – askorbinowy to wciąż jedna z najważniejszych witamin w pielęgnacji skóry. Uczestniczy w wielu procesach biochemicznych, a do legendy przeszedł już jej silny potencjał antyoksydacyjny. To witamina sprzyjająca młodości, która powinny stosować zarówno osoby po 20 roku życia, jak i te o dojrzałej skórze. Organizm ludzki nie potrafi sam syntetyzować witaminy C, dlatego w pielęgnacji trzeba stosować ją zewnętrznie na skórę. Dowiedz się, która forma witaminy C jest najlepsza i jak ją stosować, aby skóra czerpała z niej maksimum korzyści.
Witamina C – właściwości i działanie na skórę
Zbyt małą ilość witaminy C w organizmie widać od razu po stanie skóry: staje się mało elastyczna, szara i matowa, zmęczona, skłonna do zmarszczek, odwodniona, o nieładnym kolorycie i z niedoskonałościami.
Okazuje się, że C to witamina, bez której komórki nie regenerują się prawidłowo. Jej fenomen polega na tym, że pewne efekty są widoczne od razu po zastosowaniu jej na skórze.
Witamina C – efekt natychmiastowy: rozświetlenie oraz poprawa kolorytu skóry. Cera staje się nawilżona, rozświetlona, wygląda zdrowiej, młodziej i piękniej. To bardzo wdzięczny składnik pielęgnacyjny, który daje szybkie efekty w krótkim czasie.
Witamina C – efekty widoczne po pewnym czasie – systematycznie używana witamina C poprawia “jakość” skóry, dba o jej młodość, jędrność i elastyczność, spłyca drobne zmarszczki, doskonale wygładza i zmniejsza widoczność plam i przebarwień. To składnik kosmetyczny, który pozostawia skórę piękną i bez skazy.
Witamina C jak żadna inna wpływa na syntezę kolagenu typu I i III – to właśnie on jest najważniejszym składnikiem skóry właściwej i substancją podporową, która dba o stan naczyń krwionośnych oraz jędrność skóry. Pod tym względem witamina C deklasuje nawet witaminę E, okrzyknięta “witaminą młodości”!
Witamina C – właściwości kosmetyczne
- spłyca zmarszczki, poprawia jakość skóry;
- wymiata wolne rodniki, neutralizuje reaktywne formy tlenu;
- oczyszcza skórę z toksyn;
- pobudza komórki do odnowy;
- aktywuje syntezę kolagenu typu I i III;
- rozświetla skórę, poprawia jej wygląd i jędrność;
- wzmacnia naczynia krwionośne;
- rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne;
- stanowi naturalny filtr ochronny;
- ma właściwości przeciwzapalne;
- zwalcza trądzik, leczy krostki i niedoskonałości;
- pomaga pozbyć się śladów po trądziku;
- rozjaśnia, ujednolica koloryt skóry;
- wspomaga ochronę UV;
Jaka witamina C jest najlepsza w kosmetykach?
Już od lat wiadomo, że nie ma lepszej formy witaminy C niż kwas askorbinowy, ponieważ wykazuje on najsilniejszą aktywność biologiczną w skórze. Kwas askorbinowy jest jednak nietrwały. Taka forma witaminy C jest niestabilna, dlatego naukowcy wciąż opracowywali nowe formy, które maiły działać równie silnie na komórki skóry.
Po wielu stabilnych, lecz słabo działających składnikach stworzono etylowany kwas askorbinowy (E-AA – Ethyl Ascorbic Acid). Dopiero ta, najnowsza, stabilna pochodna witaminy C daje najlepsze efekty w pielęgnacji skóry, a przy tym jest rozpuszczalna w wodzie.
Etylowany kwas askorbinowy szybko został określony „nową generacją witaminy C”. Tylko on zapewnia tak korzystne efekty w pielęgnacji skóry i jest lubiany przez cerę w każdym wieku.
Witamina C w kosmetyku – co zrobić, aby doskonale działała?
Kosmetolodzy i dermatolodzy są zgodni: chcesz używać witaminy C i doczekać się najlepszych efektów? Stosuj serum! To najlepsza forma podania „królowej witamin” na skórę. Dlaczego serum deklasuje krem? Ponieważ to ono spełnia najwięcej wymogów pielęgnacyjnych: jest kumulacją najlepszych substancji aktywnych, które nie osiadają na powierzchni skóry, ale docierają do głębszych struktur i tam wpływają na poprawę jakości cery. Właśnie dlatego serum jest lekką, wodnistą substancją, która ma możliwość wnikania głębiej w naskórek.
Serum z witaminą C to jeden z filarów pielęgnacji skóry, istotny w każdym wieku. Niezależnie od tego czy masz 20, czy 40 lat – serum z witaminą C powinno zagościć w Twojej łazience. Efekty będą nieocenione.
Jak wybrać dobre serum z witaminą C?
Dobre serum do twarzy zawiera najbardziej stabilną formę witaminy C. Szukaj w składzie INCI etylowanego kwasu askorbinowego, opisywanego jako E-AA – Ethyl Ascorbic Acid.
Dobre serum do twarzy zawiera też często inne dobre składniki pielęgnacyjne, oraz jest wydane w ciemnej buteleczce, która zabezpiecza cenną witaminę C przed światłem.
Dodaj komentarz