COSRX – oczyszczające kuleczki na palce z jedwabiu

Autor: Monika Wydra


Problem zaskórników dotyka większości kobiet, stąd tak duża popularność produktów oczyszczających. Jednak takiego akcesorium jeszcze nie było! Jedwabne kuleczki na palce do oczyszczania z zaskórników to koreańska nowość, która niemal od razu podbiła serca kobiet. Jak działa? Czy jest wygodnym rozwiązaniem?

jedwabne-kulki-na-zaskorniki.jpg

Koreanki od dawna zaskakują nas swoją idealną, nieskazitelną cerą. Zazdrościmy im młodego wyglądu, dlatego chętnie sięgamy po azjatyckie kosmetyki i czytamy o sekretach ich pielęgnacji. Niedawno sieć obiegł kolejny produkt, który Azjatkom zapewnia perfekcyjnie oczyszczoną z zaskórników skórę. Oczyszczające kulki na palce ułatwiają usunięcie zaskórników raz a dobrze.

To nowość od koreańskiej marki COSRX, która zdobyła swoją popularność dzięki produktom takim jak m.in. wysuszające plastry, pianki, maseczki, serum, ampułki, kremy, toniki oraz płatki oczyszczające i pielęgnujące. Gama produktów COSRX jest bardzo obszerna, a wszystkie one bazują na naturalnych składnikach i są bardzo skuteczne.

I kiedy wydawało się, że azjatycki producent kosmetyków nie zaskoczy już niczym interesującym, na rynku pojawiły się:

JEDWABNE KULKI OCZYSZCZAJĄCE CERĘ
COSRX Blackhead Silk Finger Ball

Co to za produkt?

Produkt, który nosi nazwę Blackhead Silk Finger Ball to rodzaj przyboru do oczyszczania twarzy z zaskórników. Jak wskazuje nazwa ma formę małych kuleczek, które zakłada się na palec dla łatwiejszego operowania np. w okolicy nosa. Kulki zrobione są z jedwabiu i zawierają białko zwane klejem jedwabnym. Czyn on jest? To serycyna, czyli proteina zlepiająca włókna jedwabne. Słynie ze swoich właściwości nawilżających i hamujących oznaki starzenia się. Właśnie dzięki niej oczyszczające kulki jedwabne COSRX sprawdzają się w usuwaniu zanieczyszczeń oraz zaskórników z naszej cery.

Jak to działa?

  1. Kuleczki trzeba moczyć w wodzie przez 2-3 minuty.
  2. Kiedy będą już miękkie usuwamy z nich nadmiar wody.
  3. Odciśnięte kulki nakładamy na palce (jak np. naparstek).
  4. Dociskamy do twarzy i wykonujemy masaż okrężnymi ruchami.
  5. Po kilkunastominutowym zabiegu opłukujemy kulki z zanieczyszczeń.

Sposób użycia jest naprawdę prosty, a ciekawy kształt COSRX Blackhead Silk Finger Ball ułatwia dotarcie do trudniej dostępnych miejsc na twarzy. Pojedyncza jedwabna kuleczka wystarcza na 2-3 użycia, a w jednym opakowaniu znajduje się ich 12 sztuk. Nie są drogie, zwłaszcza że jeden zabieg oczyszczania można wykonać jedną kulką. Przy takich założeniach jedno opakowanie może wystarczyć nawet na ok. 35 razy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *