Czy makijaż permanentny naprawdę jest permanentny? Wszystko o contour make-up 

Autor: Monika Wydra


Makijaż permanentny ukrywa niedoskonałości urody i podkreśla jej atuty. Skąd pochodzi, dla kogo jest przeznaczony i na czym polega? Jak wygląda pielęgnacja skóry po tym zabiegu? Gdzie najlepiej wykonać makijaż permanentny?

Skąd pochodzi makijaż permanentny?

Początki makijażu permanentnego zazębiają się z historią tatuażu. Dwa tysiące lat temu Chińczycy malowali ciało za pomocą bambusowych pręcików zakończonych igłą do zszywania jedwabiu. Ta ostatnia była przymocowana do pręcika wełnianą nicią, która jednocześnie pełniła funkcję zbiornika na barwnik pochodzenia roślinnego. Wbijano go pod skórę krótkimi, silnymi ruchami, nie dochodząc do naskórka.

Takie były początki makijażu permanentnego. Podstawowa różnica między nim a tatuażem polega na tym, że ten pierwszy wykonuje się przez wprowadzenie barwnika wieloma nakłuciami skóry, a tatuaż ‒ poprzez wdrapanie go wirującą igłą.

Makijaż permanentny ‒ dla kogo?

Makijaż permanentny ma na celu zatuszowanie niedoskonałości twarzy, na przykład skorygowanie kształtu ust (powiększenie ich, wyrównanie braku symetrii lub wzmocnienie czerwieni warg) i brwi (asymetryczych, opadających, zbyt cienkich lub przerzedzonych), podkreślenie konturu oczu (kreseczki na powiekach u nasady rzęs sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości) oraz maskowanie defektów skóry (plam pigmentacyjnych, blizn lub przebarwień).

Contour make-up to świetne rozwiązanie dla kobiet, które nie lubią się malować, nie mają na to czasu lub z powodu alergii nie mogą tego robić; uprawiają sporty wodne; planują wczasy lub dłuższy pobyt w szpitalu; straciły brwi lub rzęsy wskutek chemioterapii.

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny przeprowadza się etapami z wykorzystaniem aparatu igłowego i pigmentów pochodzenia naturalnego w naturalnym odcieniu skóry. Igły są jednorazowe, a farby nietoksyczne, dlaczego nie uczulają. Makijaż permanentny brwi jest bezbolesny, a w przypadku ust i powiek aplikuje się specjalny krem znieczulający.

Po zabiegu kosmetyczka linergistka nakłada kompresy uspokajające i relaksujące. Aby przedłużyć efekt, po dwóch tygodniach od zabiegu należy go skorygować, ponieważ naskórek ciągle się złuszcza, a średnio raz w roku dokładać barwnik. Dzięki temu mamy spokój nawet na pięć lat.

Makijaż permanentny ‒ pielęgnacja skóry po zabiegu

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet obrzęku skóry, ale te objawy szybko ustępują i już następnego dnia można iść do pracy. Dwa dni po wizycie u linergistki skóra zaczyna się złuszczać, dlatego wymaga stosowania preparatów nawilżających. Twarz należy myć tylko wodą lub mleczkiem i tonikiem. Przez pierwszy tydzień lepiej unikać sauny i basenu, a przez sześć tygodni ‒ słońca.

Gdzie najlepiej wykonać makijaż permanentny?

Na makijaż permanentny należy udać się do renomowanego gabinetu kosmetycznego i oddać się w ręce dyplomowanej kosmetyczki z tytułem linergistki. Profesjonalistka nie tylko opowie o przebiegu contour make-up i wyjaśni wszystkie wątpliwości, lecz także zapyta o stan zdrowia. Na makijaż permanentny nie należy decydować się w przypadku infekcji, leczenia sterydami, ciąży, cukrzycy i łuszczycy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *