Czy prostowanie i suszenie niszczy włosy?

Autor: Monika Wydra


Nie od dziś wiadomo, że suszenie i prostowanie niszczy włosy. Uszkodzeń można uniknąć w bardzo prosty sposób: zrezygnować całkowicie z używania tych urządzeń. Ale co w przypadku, gdy nie możesz tego zrobić? Sprawdź, jak stylizować włosy na gorąco, żeby ich nie uszkodzić.

Z czym wiąże się stylizacja włosów na gorąco?

Stylizacja na gorąco zagraża włosom i skórze głowy w bardzo poważny sposób. Suszarka, prostownica lub lokówka powodują, że pasemka stają się suche, matowe, łamliwe i osłabione. Poza tym wysoka temperatura może prowadzić do rozdwajania się końców włosów, co uniemożliwia ich zapuszczanie.

Jak suszyć włosy, żeby ich nie zniszczyć?

  1. Przed suszeniem należy dokładnie odsączyć nadmiar wody z pasemek. Ważne jest, żeby nie trzeć mocno włosów, bo to może spowodować uszkodzenia.
  2. W suszarce najlepiej jest ustawić letni nawiew powietrza, a jeśli zależy ci na wygładzeniu pasemek, to susz je zgodnie z kierunkiem wzrostu.
  3. Jeżeli chcesz, żeby twoja fryzura miała większa objętość, to susz włosy głową w dół.
  4. Przed modelowaniem włosów na szczotce należy użyć produktu zabezpieczającego przed wysoka temperaturą. Ważne jest, żeby trzymać wtedy włosy w odległości około 15 centymetrów od głowy. W ten sposób unikniesz wypadania włosów i przetłuszczania się skóry głowy.
  5. Na koniec włosy wysusz chłodnym strumieniem powietrza, dzięki czemu ich łuski włosowe się zamkną, a pasemka będą gładsze.

Jak prostować i kręcić włosy?

Jeśli zależy ci na tym, żeby twoje włosy były zdrowe i ładnie wyglądały, to prostownicy i lokówki używaj tylko okazjonalnie. Podczas zakupów wybierz takie urządzenie, które ma regulację temperatury i odpowiednie płytki grzewcze. Obowiązkowe jest zastosowanie kosmetyku termoochronnego i pilnowanie tego, żeby kontakt pasemek z prostownicą lub lokówka był jak najkrótszy.

Jak dbać o włosy po stylizacji?

Po stylizacji na gorąco warto we włosy zaaplikować nie tylko kosmetyki utrwalające fryzurę, lecz także produkty pielęgnacyjne. Zastosuj preparaty do ochrony końcówek i te o działaniu nawilżającym. Podczas mycia należy oczyścić pasemka ze wszystkich produktów do stylizacji i zastosować odżywkę lub maskę. Włosom poddawanym stylizacji na gorąco dobrze zrobi także olejowanie wykonane przynajmniej raz na tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *