Fluid nawilżający dla tłustej skóry: Pure Focus Fluide Lancome

Autor: Monika Wydra


Jak dbać o tłustą skórę?

Aby wiedzieć, jak pielęgnować tłustą skórę, trzeba wiedzieć, czym się ona charakteryzuje. Najłatwiej rozpoznać tłustą cerę po błyszczeniu w tzw. strefie T (czoło, nos, broda). Taki rodzaj skóry narażony jest także na powstawanie trądziku, zaskórników i innych skórnych chorób. Dlaczego tak się dzieje? Gruczoły łojowe w tłustej cerze wydzielają zbyt dużo sebum. W ciągu dnia na twarzy zbierają się zanieczyszczenia, kurz, brud, a w połączeniu z sebum tworzą dobrą pożywkę dla bakterii. Te z kolei powodują powstawanie wyprysków, trądziku, zaskórników i zatykanie porów skóry. W ekstremalnych przypadkach chorób lub zaniedbania skóry konieczna jest wizyta u dermatologa. Aby uniknąć przykrych niespodzianek na twarzy, należy stosować kosmetyki oczyszczające i redukujące nadmiar sebum. Do takich należy fluid nawilżający od Lancome, Pure Focus Fluide.

Pure Focus Fluid od Lancome

Wydawać by się mogło, że nawilżanie skóry tłustej to zły pomysł. Owszem, nie należy stosować ciężkich i gęstych kremów oraz kosmetyków, które zawierają olejki. Wystarczą lekkie produkty nawilżające cerę. Pure Focus Fluide marki Lancome oprócz nawilżenia, walczy z niedoskonałościami charakterystycznymi dla skóry tłustej. Co to oznacza? Fluid matuje, ogranicza wydzielanie sebum i świecenie się cery, hamuje namnażanie się bakterii. Dodatkowo odświeża, wygładza i ujednolica koloryt skóry.

Kosmetyk zamknięty jest w 50 – ml butelce. Opakowanie zakończone jest pompką, dzięki której aplikacja staje się łatwa i szybka; na dłoń wyciskamy tylko taką ilość produktu, jaka potrzebna nam jest do wykonania makijażu. Pure Focus Fluide marki Lancome został przetestowany dermatologicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *