Hair dusting – czy włosy można odkurzać?

Autor: Monika Wydra


Okazuje się, że tak. I to z rewelacyjnymi efektami. Hair dusting to najnowsza metoda podcinania i pielęgnacji włosów. Specjalnie dla kobiet, które zapuszczają włosy, wymyśliła ją Salu Salcedo, amerykańska stylistka fryzur. Zobacz, czy odkurzanie włosów spodoba się także i tobie.

hair-dusting.jpg

Jeżeli zapuszczasz włosy, a nie chciałabyś ich podcinać, to hair dusting jest właśnie dla ciebie. Ta nowoczesna i oryginalna metoda polecana jest również paniom, które mają zniszczone pasemka i rozdwojone końcówki. Pozwala w szybki sposób odświeżyć fryzurę i nadać jej odpowiedni kształt. W efekcie włosy stają się gładsze, wyglądają na ładniejsze i zdrowsze, a ty nadal możesz je zapuszczać. Hair dusting pozwala pozbyć się poszarpanych i sterczących końcówek.

Na czym polega hair dusting? Odkurzanie włosów to nic innego jak podcinanie zniszczonych końcówek na różnych długościach pasemek. Fryzjerka tę czynność wykonuje na suchych i dokładnie rozczesanych włosach. Wydziela mniejsze pasemka, a następnie podcina te kosmyki, które odstają ponad ich powierzchnię. Fryzjer musi wykonywać bardzo dokładne i jednocześnie delikatne ruchy.

Niestety hair dusting nie jest polecane paniom, które chcą mocno wycieniować włosy lub mają bardzo zniszczone pasemka. Poza tym odkurzanie włosów jest metodą czasochłonną, a fryzjer musi przejść specjalistyczne szkolenie, żeby jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Jeżeli zależy ci na zregenerowaniu i wygładzeniu włosów, wypróbuj niektóre kosmetyki, np. olejki, odżywki i maseczki. Produkty takie z pewnością poprawią kondycję i wygląd twojej fryzury, bez konieczności podcinania końcówek. Być może warto zrezygnować z suszenia i farbowania, a pielęgnacji włosów poświęcić nieco więcej czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *