Jak być… brzydką? Triki i porady, które pogorszą kondycję cery

Autor: Monika Wydra


Czy śmieszą cię dziewczyny z Instagrama, które cały ranek poświęcają na makijaż i modelowanie włosów? Marnowanie pieniędzy na kosmetyki, zajmujące miejsce w kilku szafkach, wydaje ci się głupotą? Toaletka z wielkim lustrem to według ciebie niepotrzebny wydatek i kolejny mebel, który zagraci mieszkanie? Jeżeli tak, to witaj w grupie dziewczyn, które zrobią wszystko, aby brzydko wyglądać.

Po pierwsze, demakijaż to twój wróg

Po co robić demakijaż, oczyszczać skórę i nawilżać cerę? Zapewne o wiele szybciej chciałabyś znaleźć się w łóżeczku, pod ciepłą kołderką i na miękkiej poduszce. Nie tak prędko! Demakijaż jest tak samo ważny jak wieczorny prysznic i mycie zębów. Jeżeli zrezygnujesz z usuwania kosmetyków, to w bardzo krótkim czasie na twojej twarzy pojawią się podrażnienia, trądzik i okropne krosty. Co więcej, w pościeli i poszwach zalęgną się bakterie, które dodatkowo pogorszą stan twojej cery.

Po drugie, opalaj się przez cały dzień

Wcale nie musisz stosować filtrów przeciwsłonecznych. Opalaj się przez cały dzień, a jeśli jeszcze ci mało, idź do solarium. Przecież czekoladowy odcień skóry jest taki ładny… Może to i prawda, ale czy pomyślałaś, co dzieje się w twoim organizmie, kiedy wystawiasz go na działanie promieni słonecznych? I nie chodzi tu wcale o produkcję witaminy D, która jest nam bardzo potrzebna. W trackie bardzo długich kąpieli słonecznych na skórze pojawią się oparzenia, zmarszczki i przebarwienia. Dochodzi także do wytworzenia komórek nowotworowych i w efekcie do bardzo poważnych schorzeń.

Po trzecie, papierosy, alkohol i fast food

Jeżeli palisz, pijesz alkohol i niewłaściwie się odżywiasz, twoja skóra odczuje to. Pojawią się na niej zmiany pigmentacyjne i zmarszczki, cera i palce zmienią kolor na żółty, zęby poszarzeją, nie będziesz w stanie nadążyć z nawilżaniem, a twój brzuszek znacznie się powiększać. Czy wiesz, co to oznacza? Twój organizm po prostu wysycha i obrasta w tłuszcz. A wystarczy zmienić tryb życia, do diety wprowadzić produkty bogate w witaminy i rzucić palenie. Zobaczysz, że twoja skóra będzie ci niezwykle wdzięczna.

Po czwarte, nie śpij

Czy wiesz, że 8 godzin to zalecana dawka snu dla dorosłej osoby? Aż 8 godzin! Pomyśl, co mogłabyś zrobić w tym czasie. Wypad z koleżankami na imprezę, oglądanie seriali, gadanie ze znajomymi na FB i przeglądanie zdjęć na Instagramie, jedzenie… I nie przejmuj się, że w nocy twoja skóra regeneruje się, składniki kosmetyków z łatwością przenikają do głębszych warstw skóry, a niedoskonałości stają się mniej widoczne. Jak to możliwe? W nocy cały organizm odpoczywa, a następnego dnia jesteś piękna i atrakcyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *