Jak dbać o ciało, aby pięknie wyglądało?

Autor: Monika Wydra


Wiele z was nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużo błędów popełniacie podczas wieczornej kąpieli. Skutek? Podrażnienia, wysuszenie skóry, osłabienie włosów i wiele, wiele innych. Sprawdź, co zrobić, aby cały czas wyglądać i czuć się pięknie.

skora.jpg

Depilacja nóg to jeden z nieodłącznych elementów wieczornej pielęgnacji. Jeżeli zależy ci na gładkiej skórze bez podrażnień, usuwaniu zbędnego owłosienia powinnaś poświęcić nieco więcej uwagi, niż robiłaś to do tej pory. Wykonaj więc dokładny peeling, nałóż kosmetyk zmiękczający włoski i chroniący skórę przed pojawieniem się uczulenia. Następnie ostrą golarką, w której odpowiednio wcześniej zdezynfekowałaś ostrza, usuwaj niechciane owłosienie. Nie zapomnij o nawilżeniu nóg.

Która z nas nie lubi, gdy nasze ciało lub włosy pokryte są pachnącą pianą. Mamy wtedy wrażenie, że skóra jest dokładnie oczyszczona. Jednak, czy wiesz, jakie substancje znajdują się w kosmetykach mocno pieniących się. Są to przeważnie wysuszające i sztuczne składniki. Dlatego im mniej piany, tym lepiej dla naszego ciała. Pamiętaj także, aby produkty myjące w całości spłukać ze skóry. Dlaczego jest to takie ważne? Piana, resztki żelu pod prysznic lub mydła zasychają na ciele i mogą powodować podrażnienia, a nawet przenikać do organizmu i prowadzić do wielu schorzeń.

Można się założyć, że większość z was lubi długi i gorący prysznic. Nic w tym dziwnego. W końcu ciepła woda i wylegiwanie się w wannie napełnionej wodą z olejkiem lawendowym, relaksuje i odpręża. Pamiętajcie jednak o tym, że zbyt długie kąpiele mogą skutkować wysuszeniem skóry i zaburzeniem je naturalnego pH. Gorący prysznic może nawet wywołać łuszczycę i świąd. Jeżeli zakończysz już prysznic lub kąpiel, nie zapamnij o dokładnym wytarciu ciała. Nie pocieraj skóry zbyt mocno, ponieważ możesz uszkodzić naskórek.

Czy do mycia skóry ciała używasz gąbki lub myjki? Uważaj, bo w niej gromadzą się bakterie, które wywołują podrażnienia i stany zapalne skóry. Jeżeli nie możesz obejść się bez tego gadżetu, pamiętaj o myciu i dezynfekowaniu go. Po każdym użyciu gąbkę upierz pod bieżącą wodą i połóż na kilka godzin na kaloryferze. Ważne jest, żeby myjka lub gąbka znajdowała się z daleka od źródeł wilgoci i ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *