Jak dbać o długie włosy?

Autor: Monika Wydra


Każda z nas wie, jak trudno jest zapuścić długie I ZDROWE włosy. To etap długofalowy i nie lada wyzwanie! Ponadto na tym się nie kończy, bo gdy już mamy długie, piękne włosy, należy o nie odpowiednio zadbać. Jak pielęgnować włosy do pasa? W jaki sposób zadbać o końcówki? Jak suszyć i co robić, by nie zniszczyć tak pięknych, długich pasm? Podpowiadamy!

Pielęgnacja długich włosów – trudne wyzwanie

Dlaczego o długie włosy dba się gorzej i trudniej niż o te krótsze?
Ponieważ im dalej od skóry głowy, tym bardziej włosy są podatne na niszczenie. Zapewne każdy, kto zapuści włosy przyzna, że największą bolączką długich włosów są rozdwojone końcówki. Oczywiście nie należy wierzyć w marketingowe hasła, mówiące że serum “scali” rozdwojone końce. Jeszce takiego nie wynaleziono, a zniszczone końce po prostu lepiej obciąć u fryzjera. Oczywiście możesz zapobiec wzmożonemu rozdwajaniu włosa: wystarczy, że będziesz stosować specjalne serum na końcówki włosów i oczywiście regularnie sprawdzać ich jakość oraz podcinać końce od czasu do czasu. Pamiętaj też, że długich włosów nic nie może obciążać u nasady

5 zasad pielęgnacji długich włosów

  1. Zanim umyjesz swoje długie włosy, sięgnij po szczotkę i rozczesz je delikatnie na całej długości. dzięki temu pasma będą się mniej plątać.
  2. Obchodź się odpowiednio z mokrymi włosami – pamiętaj, że wilgotne są bardzo podatne na uszkodzenia, dlatego nie szarp ich, nie trzyj w ręcznik i nie związuj gumką. Gdy musisz je osuszyć ręcznikiem – po prostu dociskaj ręcznik do mokrych włosów i tym samym odciśnij nadmiar wody.
  3. Często sięgasz po metalowe spinki czy wsuwki, aby upiąć włosy? Warto pamiętać, że nie wpływają one korzystnie na kondycję długich włosów, ponieważ uszkadzają osłonkę włosa i te staną się łamliwe. Wsuwki mogą też podrażniać skórę głowy.
  4. Jeśli spędzasz czas w domu – pozwól swoim włosom na swobodę – nie upinaj ich w ciasny kok, warkocz czy koński ogon. Rozpuść je i pozwól, by swobodnie opadały na ramiona. W ten sposób nie naciągasz i nie osłabiasz cebulek w skórze głowy.
  5. Chroń włosy przed wysoką temperaturą! To bardzo ważna zasada pielęgnacji, z resztą nie tylko długich, ale każdych włosów. Ochrona przed gorącym powietrzem z suszarki to konieczność, ponieważ gorące powietrze bardzo szybko wytrąca wodę z wnętrza włosa. Dlatego staraj sie, aby włosy wysychały samodzielnie, albo ustaw nawiew suszarki na około 40 stopni Celsjusza – to optymalna i bezpieczna temperatura podczas suszenia. Świetnym rozwiązaniem jest stosowanie sprayu termoochronnego do włosów. Latem możesz też suszyć włosy chodnym nawiewem suszarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *