Jak działa szampon w kostce? #zerowaste

Autor: Monika Wydra


Na pewno każdy słyszał o mydle w kostce, zwłaszcza że pojawiło się długo przed swoim odpowiednikiem w płynie. Z szamponem do włosów było odwrotnie: najpierw wypuszczono na rynek klasyczny szampon w płynie, a dopiero później szampon w kostce. Jak działa, jakie ma właściwości i gdzie go kupić? Oto parę wskazówek, które podpowiedzą Wam, jak dbać o środowisko na co dzień.

Szampon w kostce ‒ jak to się zaczęło?

Szampon do włosów w kostce to odpowiedź brytyjskiej marki kosmetycznej Lush Cosmetics na stan środowiska, który z roku na rok się pogarsza. Rosnącemu zanieczyszczeniu planety winne są dotychczasowe nawyki jej mieszkańców, takie jak zużywanie ton plastiku i unikanie segregowania śmieci. Szampon w kostce to kolejna próba ratowania Ziemi przed zatrważającą liczbą niebiodegradowalnych odpadów.

Jak działa szampon w kostce?

Jak ustaliliśmy, szampon do włosów w kostce to kosmetyk, który powstał w myśl idei #zerowaste (‘zero marnotrawstwa’). W świetle tego faktu produkt marki Lush Cosmetics spełnia następujące kryteria:

  • jest naturalny;
  • zawiera same ekologiczne składniki, w tym naturalne olejki i inne składniki, które są bezpieczne dla włosów i skóry głowy;
  • ma biodegradowalne opakowanie;
  • jest wydajny, to znaczy wystarcza na prawie 80 myć, czyli na trzykrotnie dłużej niż szampon w płynie o standardowej pojemności.

Gdzie kupić szampon w kostce?

Szampon do włosów w kostce najłatwiej dostać w drogerii internetowej, ale coraz więcej tego typu produktów jest dostępnych w sklepach stacjonarnych. Są wśród nich szampony w kostce następujących marek:

  • Balade En Provence z lawendą (stworzony z myślą o kobietach) lub uniwersalny (dla kobiet i mężczyzn);
  • Biovène ‒ Shampoo in-a-Bar jest dostępny w dwóch wersjach: Citrus Dream i Pink Heaven.

Szampon w kostce ‒ właściwości

Szampon w kostce, bez względu na markę, to produkt uniwersalny, który może być stosowany niezależnie od rodzaju włosów (nawet farbowane nie są wykluczone). Ma właściwości oczyszczające i nawilżające oraz zapobiega wypadaniu włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *