Jak kupować, by nie zwariować? Poradnik zakupoholiczki

Autor: Monika Wydra


Kolorowe i pachnące, najlepsze i najskuteczniejsze oraz takie, które zdziałają cuda-wianki. Takimi obietnicami kuszą nas producenci kosmetyków. Zapewne nieraz dałaś nabrać się na ładne słówka, które okazały się tylko pustymi frazami. Najbardziej ucierpiał na tym twój portfel. Jeżeli chcesz uniknąć takich przykrych sytuacji, to przeczytaj poniższy poradnik zakupoholiczki. Poznasz metody, dzięki którym twoje zakupy będą w 100% udane.

kosmetyki.jpg

Nietrafione zakupy kosmetyczne

Zanim pójdziesz na kolejne zakupy kosmetyczne, zastanów się, jakie potrzeby ma twoja skóra i jakich produktów potrzebujesz najbardziej. Pomyśl, czy produkty, które mają ładne opakowanie lub ślicznie pachną, naprawdę są ci potrzebne. Wybieraj preparaty dostosowane do twojego typu cery i wieku. Przed zakupami rób listę produktów. Możesz na niej zapisywać kosmetyki, które niedługo skończą się, a które genialnie działały.

Jak wybrać skuteczny kosmetyk?

Na początek określ, jaki masz typ skóry, a następnie – jej wymagania. Musisz wiedzieć, że cerę tłustą pielęgnuje się zupełnie inaczej niż cerę wrażliwą lub dojrzałą. Całkiem niezłym pomysłem jest odstawienie wszystkich produktów i obserwowanie tego, co dzieje się ze skórą. Określenie jej wymagań będzie banalne. Zastanów się, na jakim efekcie zależy ci najbardziej. Pamiętaj, że same kosmetyki ci nie wystarczą. Warto odstawić używki, unikać słońca, spożywać więcej wody i zacząć ćwiczyć.

Czytaj składy kosmetyków

Wiele składników zawartych w kosmetykach może szkodzić twojej skórze, a tylko niektóre z nich mogą pomagać. Zanim zrobisz zakupy, przeczytaj składy produktów. Szukaj takich substancji, które wypielęgnują, odżywią, oczyszczą i ujędrnią cerę. Unikaj natomiast pochodnych ropy naftowej, olejów mineralnych i parafiny. Produktów, które są dostosowane do potrzeb twojej skóry, poszukaj w aptekach, perfumeriach i sklepach z naturalnymi kosmetykami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *