Jak naprawić paznokcie po hybrydzie – domowe sposoby

Autor: Monika Wydra


Uwielbiamy pomalowane paznokcie, zwłaszcza lakierem hybrydowym. Nic dziwnego – są bardzo eleganckie, trwałe, efekt utrzymuje się do 3 tygodni. Niestety manicure hybrydowy po pewnym czasie może znacznie osłabić płytkę. Jeśli i Ty cierpisz z powodu cienkich jak listeczki, kruchych i zniszczonych paznokci – poznaj sposoby na szybką regenerację paznokci po hybrydzie. Poznaj najlepsze odżywki i wypróbuj domowe kuracje. Do dzieła!

Dlaczego hybryda niszczy paznokcie?

Nawet jeśli prawidłowo wykonamy hybrydę, nie jest ona obojętna na płytkę paznokcia. Dlatego po pewnym czasie możesz zauważyć u siebie cienkie i miękkie i pękające, kruche paznokcie po hybrydzie. To oznaka, że należy na jakiś czas zrezygnować z hybrydowego manicure i skupić się na regeneracji paznokci. Czasami kobiety skarżą się na bolesność paznokci – prawdopodobnie nie tolerują lakierów hybrydowych i powinny z nich zrezygnować, lub zmienić je na inne, delikatne.

Hybryda niszczy płytkę, ponieważ podczas manicure działamy na paznokcie zarówno chemią, jak i promieniami UV (chyba że korzystamy z bezpieczniejszej lampy LED) – mają one zły wpływ na kondycję paznokci.

Bazy lakierów do manicure hybrydowego zawierają niekorzystne dla płytki składniki: formaldehyd, ftalan dibutylu (DBP) i toluen. Powodują szereg mikrouszkodzeń na płytce lub skórze wokół niej. Toksyczne substancje łatwiej przedostają się też niestety do organizmu.

Problemy z paznokciami po hybrydach to także zakażenie płytki. Bywa, że lakier jest utwardzany lampą o małej mocy,więc nie utwardza się prawidłowo. To idealne (ciepłe i wilgotne) środowisko do rozwoju mikroorganizmów. Skutek to grzybica paznokci po hybrydzie. Paznokcie niszczy też aceton używany do zdejmowania: mocno wysusza płytki i skórki, a do tego dochodzą uszkodzenia mechaniczne przy ściąganiu lakieru.

DIY Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie – domowe sposoby

Olejowa odżywka do paznokci

Tak naprawdę niemal każdy olejek nadaje się do regeneracji paznokci po hybrydzie, ponieważ każdy z nich zawiera cenne flawonoidy, witaminy oraz fitosterole. Największą popularnością cieszy się olejek rycynowy, jojoba i awokado, a także nieoceniony w każdej dziedzinie olej arganowy. Odżywkę zrobisz bardzo łatwo: po prostu wymieszaj wybrane naturalne olejki kosmetyczne w równych proporcjach. jeśli masz jeden olejek – również w zupełności wystarczy, aby je odżywić. Wcieraj go w paznokcie 2 razy dziennie, a już po kilku dniach odzyskają dobrą formę – zniknie suchosc, skóra wokół paznokci odzywi się, a one nie będa się łamać, kruszyć, rozdwajać.

Żelatynowa odżywka do paznokci DIY

Ta kuracja często jest określana jako laminowanie paznokci. To naturalne utwardzanie zniszczonych paznokci po hybrydzie. Żelatyna na paznokcie zawiera duże ilości biotyny, soli mineralnych i protein, więc sprawnie regeneruje i odbudowuje nasze paznokcie.

Przygotowanie żelatynowej kuracji jest łatwe: zalej 2 łyżeczki żelatyny niewielką ilością ciepłej wody. Odstaw, aż żelatyna napęcznieje. Po kilku minutach zanurz paznokcie w masie i trzymaj około 10 minut. Zabieg powtarzaj co 2-3 dni.

Witaminowa odżywka do paznokci po hybrydzie

Domowa odżywka do paznokci, którą warto stosować po zdjęciu manicure hybrydowego, to mieszanka oliwy (lub naturalnego olejku), tyle że z witaminami A+E oraz wybielającym płytkę sokiem z cytryny.

Do łyżki oliwy z oliwek dodaj pół łyżeczki świeżego soku z cytryny i kilka kropli witamin (do kupienia w aptece). Wcieraj w paznokcie codziennie wieczorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *