Jak rozpoznać profesjonalny gabinet kosmetyczny? Czyli przychodzi baba do kosmetyczki…

Autor: Monika Wydra


…a tam bałagan. To rzeczywiście mało śmieszne i na pewno nie chciałbyś doświadczyć takiej sytuacji i znaleźć się w takim miejscu. Lepiej sprawdź, jak rozpoznać profesjonalny salon kosmetyczny.

videoblocks-beauty-salon-hygiene-beautician-covering-clients-chair-with-a-disposable-sheet_h38bqmyoe_thumbnail-full01

Profesjonalny gabinet kosmetyczny

Z czym kojarzy ci się takie miejsce? Jest na pewno czysto, panuje tam przyjemna atmosfera, kosmetyki są doskonale wyeksponowane, a sprzęty i narzędzia zdezynfekowane. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym higiena zawsze jest na najwyższym poziomie. Jeżeli widzisz kurz na półkach, śmiecie na podłodze i brudny sprzęt, to natychmiast uciekaj. Dobry gabinet kosmetyczny powinien błyszczeć! W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym powinny znaleźć się również sterylne narzędzia i jednorazowe akcesoria. Nie ma mowy o niezdezynfekowaniu zestawu do manicure lub korzystaniu z wacików kilka razy.

Zespół w gabinecie kosmetycznym

Profesjonalny zespół w gabinecie kosmetycznym powinien odznaczać się kwalifikacjami i wiedzą, odpowiednim podejściem do klienta i nienagannym wyglądem. Te zasady dotyczą zarówno wszystkich kosmetyczek, jak i pań pracujących w recepcji. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości w związku z umiejętnościami personelu, nie umawiaj się na wizytę. Na pewno wyjdzie ci to na dobre. W dzisiejszych czasach ważne jest również to, czy gabinet kosmetyczny ma stronę internetową i umieszcza na niej regularnie porady, promocje i inne informacje związane z pielęgnacją lub wykonywaną działalnością. Przekazywanie wiedzy i stała komunikacja z klientem to dwie bardzo ważne sprawy.

Pierwsza wizyta

Jeżeli wybrałaś już gabinet kosmetyczny i umówiłaś się na pierwszą wizytę, to powinnaś wiedzieć, jak wygląda takie spotkanie. Na początku powinna odbyć się rozmowa z kosmetyczką, podczas której zostanie określony twój typ skóry, polecone ci zostaną kosmetyki i dobrana właściwa pielęgnacja. Pierwszy zabieg powinien odbyć się w atmosferze relaksu, a kosmetyczka powinna informować klientkę o tym, co będzie kolejno robiła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *