Jak zadbać o dekolt? Pomocne rady do wypróbowania latem

Autor: Monika Wydra


Skóra dekoltu podczas snu lub ćwiczeń może się odkształcać i tracić jędrność. Jeżeli zauważyłaś, że ślady po poduszce nie znikają z twojej skóry tak szybko jak kiedyś, powinnaś zmienić sposób pielęgnacji. Jest to też sygnał, iż skóra traci elastyczność, jej gęstość się zmienia, a włókna kolagenowe osłabiają się. Przyjmowanie małej ilości płynów i niewłaściwa pielęgnacja skutkuje pojawieniem się zmarszczek i przebarwień. Długie kąpiele słoneczne również są przyczyną pogorszenia się kondycji skóry dekoltu. Jeśli skóra jest poszarzała, pozbawiona blasku i wiotka, to zapewne zmaga się z postępującym procesem starzenia, wolnymi rodnikami i niskim poziomem nawilżenia.

Czy naprawdę zależy ci na zdrowej i ładnej skórze dekoltu? Jeśli tak, to pora udać się do salonu kosmetycznego na tzw. terapię łączoną (skojarzoną). Polega ona na połączeniu różnych zabiegów i kosmetyków w taki sposób, aby efekty były jak najbardziej zadowalające i widoczne prawie natychmiast. Jeden zabieg wspiera i uzupełnia kolejny. Dobrym rozwiązaniem będzie także lifting termiczny. Na czym polega?

Lifting termiczny jest zabiegiem ujędrniającym, który regeneruje, odbudowuje włókna kolagenowe oraz wspomaga produkcję elastyny i kolagenu. Podczas zabiegu skóra napina się, odzyskuje młody wygląd, zmarszczki wygładzają się, a gęstość skóry poprawia się. Termolifting najlepiej powtarzać co dwa tygodnie. Na kolejnych wizytach w salonie kosmetycznym na skórę dekoltu aplikuje się preparaty odżywcze. Mają one charakter wypełniaczy, które dogłębnie nawilżają, wygładzają i regenerują. Substancje zawarte w preparacie przyspieszają produkcję kolagenu i dogłębnie pielęgnują skórę dekoltu. Zabieg termoliftingu jest całkowicie bezinwazyjny.

Oczywiście najprostszymi metodami na zachowanie pięknej skóry dekoltu jest codzienna pielęgnacja. Dlatego powinnyśmy regularnie peelingować, oczyszczać i nawilżać tę partię ciała. W ten sposób dekolt będzie idealnie gładki, wypielęgnowany i chroniony przed dalszymi uszkodzeniami. Latem stosuj kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, dzięki którym unikniesz zmarszczek i przebarwień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *