Delikatny, naturalny, stonowany ‒ taki powinien być makijaż do pracy, czyli makijaż dzienny. Jak go wykonać krok po kroku?
Jaki makijaż jest odpowiedni do pracy?
Maskowanie niedoskonałości
Najważniejsze w makijażu do pracy jest ukrycie niedoskonałości, takich jak popękane naczynka lub wypryski. Kobiety, które o to dbają, sprawiają wrażenie schludnych i dzięki temu budzą zaufanie. To zadanie ułatwi prawidłowo dopasowany korektor. Także sińce pod oczami i inne oznaki zmęczenia nie są w pracy mile widziane. Makijaż dzienny powinien nadawać skórze wypoczęty i promienny wygląd.
Makijaż oczu do pracy
W pracy oko powinno być podkreślone wyraziście, ale nie mocno. Paradoks? Nie, jeżeli sięgniemy po białą i czarną kredkę. Ten duet pomoże nam wydobyć głębię spojrzenia, a przy tym sprawi, że makijaż pozostanie niewidoczny dla kolegów z pracy.
Co z brwiami? Cienkie budzą niepokój, a gęste i równe pomagają w perswazji. Z tego powodu należy dążyć do zachowania łuków brwiowych w jak najbardziej naturalnym kształcie i kolorze.
Makijaż ust do pracy
Mocno podkreślone usta dodają kobiecie zmysłowości, ale w pracy taki efekt nie jest pożądany. Z tego powodu czerwoną szminkę warto zastąpić pomadką w odcieniu różu lub brązu. W ten sposób będziemy wyglądać profesjonalnie.
Utrwalenie makijażu do pracy
Nie ma nic gorszego niż rozmazany tusz do rzęs lub zwarzone cienie do powiek, zwłaszcza w pracy. Taki wygląd nie wzbudza zaufania, a wręcz przeciwnie. Jeżeli czas nam nie pozwala na wykonanie precyzyjnego, trwałego makijażu, lepszym rozwiązaniem będzie delikatny make-up.
Ogólne wskazówki
Rozświetlacz i róż do policzków z drobinkami brokatu wieczorem wyglądają efektownie, ale do pracy są zabronione. Tutaj najważniejszy jest umiar, zwłaszcza przy ładnej skórze, ciemnej oprawie oczu i naturalnie pełnych ustach. To niewątpliwe atuty, ale w pracy nie należy ich na siłę podkreślać. Wystarczy zamaskować niedoskonałości i delikatny makijaż.
Oczywiście, praca może mieć różny charakter: biurowa wymaga makijażu stonowanego, utrzymanego w jednolitych kolorach, a w branży rozrywkowej lub reklamowej można sobie pozwolić na pewne szaleństwo. Z kolei w gastronomii najważniejsza jest schludność, a w pracy z dziećmi ‒ naturalność.
Makijaż do pracy krok po kroku
- Na oczyszczoną twarz nakładamy wygładzającą bazę pod makijaż.
- Za pomocą gąbki aplikujemy krem BB lub podkład dopasowany do karnacji.
- Powieki malujemy matowym cieniem w kremie bez połysku, który rozprowadzamy aż do brwi.
- Linię wodną, czyli wewnętrzną dolną linię oka, podkreślamy białą kredką.
- Górną wewnętrzną linię oka podkreślamy czarną kredką.
- Tą samą czarną kredką lub eyelinerem w tym kolorze rysujemy bardzo cienką linię tuż przy górnych rzęsach. Powinna nadawać spojrzeniu wyrazistości, ale być ledwo widoczna. Równie dobrze można użyć do tego celu czarnego cienia do powiek i nałożyć go ściętym pędzelkiem. Aby uzyskać efekt smudge, należy rozetrzeć linię opuszkiem palca.
- Załamanie powieki podkreślamy matowym ciemnobeżowym cieniem, na przykład za pomocą kulkowego pędzelka.
- Tuszujemy górne rzęsy, ale bez przesady ‒ nie nakładamy na nie więcej warstw maskary niż trzy.
- Oczyszczamy miejsca, w których cień się osypał lub ubrudził twarz. Zielonym korektorem maskujemy naczynka i sińce pod oczami.
10. Pudrujemy twarz tak, aby utrwalić makijaż i zmatowić skórę, ale nie spowodować efektu maski. Do tego celu można użyć pudru transparentnego. - W załamania kości policzkowych nakładamy bronzer bez brokatu.
- Brwi wyrównujemy szczoteczką. Jeżeli są gęste, wystarczy je przeczesać woskiem, a jeżeli cienkie, podkreślamy je kredką w kolorze włosów.
- Usta malujemy pomadką nawilżającą lub w kolorze odrobinę ciemniejszym niż naturalna czerwień warg.
Dodaj komentarz