Krem pod oczy Clinique: Superdefense SPF 20 Age Defense

Autor: Monika Wydra


Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Dlatego zadbajmy, aby wyglądała młodo i promienie cały czas. Jak to zrobić? Pomoże nam krem Clinique Superdefense SPF 20 Age Defense.

Czy wiedziałaś, że skóra powiek ma grubość 0,5 mm? Równie delikatna jest skóra pod oczami. To właśnie w tym miejscu najwcześniej pojawiają się zmarszczki, opuchnięcia, tzw. worki i zasinienia. Już po 25 roku życia do codziennej pielęgnacji włączyć należy specjalne kremy dotleniające lub nawilżające skórę wokół oczu. Co wpływa na zły stan skóry w tych partiach twarzy? Do tych czynników należą: długie kąpiele słoneczne, stres, praca przed komputerem i przy sztucznym oświetleniu, niewłaściwa dieta, spożywanie alkoholu i palenie papierosów, stosowanie źle dobranych kosmetyków lub zbyt agresywny demakijaż. Skóra wokół oczu jest na tyle delikatne, że natychmiast pojawią się na niej wszelkie oznaki zmęczenia lub przepracowania. Jak zatem o nią zadbać? Najprostszym rozwiązaniem jest używanie kremów nawilżających i robienie delikatnego masażu.

Krem pod oczy Clinique Superdefense SPF 20 Age Defense łączy w sobie dwie właściwości. Działa jak krem nawilżający, redukujący zasinienia i opuchnięcia wokół oczu, wygładzający drobne zmarszczki i rozjaśniający skórę pod oczami. Krem zawiera filtr przeciwsłoneczny SPF 20 oraz przeciwutleniacze opóźniające oznaki starzenia się skóry. Dodatkowo kosmetyk marki Clinique posiada właściwości fluidu. Zapewnia delikatne krycie i kamuflaż sińców i przebarwień wokół oczu. Clinique Superdefense SPF 20 Age Defense wtapia się w koloryt skóry lub odcień podkładu; może być stosowany jako baza pod cienie do powiek.

Krem Superdefense SPF 20 Age Defense od Clinique został przebadany okulistycznie, dlatego może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe lub mające wrażliwą skórę wokół oczu. Kosmetyk należy wklepać rano pod oczy, na górną powiekę i łuk brwiowy. Superdefense SPF 20 Age Defense zamknięty jest w zielonej tubce o pojemności 15 ml.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *