Kształt i depilacja brwi – sprawdź, jak w łatwy sposób wyznaczyć perfekcyjny łuk brwiowy

Autor: Monika Wydra


Piękne brwi, to – jak mawia wielu makijażystów i wizażystów – oprawa dla całej twarzy i jeden z najważniejszych elementów dodający nam urody. Niedobrany kształt oraz szerokość psuje cały efekt w wyglądzie. Wówczas zamiast pomagać nam w wizerunku – brwi stają się dysonansem. Okazuje się, ze wielu z nas ciężko jest określić idealny kształt brwi, a to skutkuje nieudana depilacją i w konsekwencji – całkowitym zaburzeniem ich wyglądu. Pierwszą, podstawowa lekcja w pielęgnacji i pięknym wyglądzie brwi jest właśnie ich kształt – jak sprawić, by był idealny? Podpowiadamy jak mieć idealny łuk brwiowy i piękne brwi.

Idealny kształt brwi – jak go wyznaczyć?

Przy wyglądzie brwi pierwszą i najważniejszą zasadą jest to, że oczywiście nie należy nigdy wyznaczać go jakby „na siłę” i na nowo – każda brew ma swój kierunek wzrostu wygląd, a naszym zadaniem jest jedynie go skorygować ich grubość, wzniesienie i opadanie

Metoda trzech prostych linii – czy się sprawdza?

Owszem, ale… właśnie, ale nie do końca. Pewnie większość z Was zna metodę trzech linii, które wyznaczają kształt brwi. Mają one biegnąc z od skrzydełka nosa i przechodzić przez 3 strategiczne punkty na łuku brwiowym: na początku i końcu brwi a także przez środek źrenicy i brew (wyznacza wówczas ich wzniesienie).

Ta metoda jest dobra, jednak tylko wtedy, gdy mamy symetryczna twarz, noc oraz oczywiście brwi. Tymczasem każdy z nas ma inną buzie, inny kształt nosa, a także rozstaw oczu, który nie zawsze pozostaje w symetrii z kształtem nosa.

Jak wyznaczyć kształt brwi – prosta metoda krok po kroku

Jak wyznaczyć kształt brwi – początek brwi

Idealna sytuacja to ta, kiedy początek brwi pokrywa się ze skrzydełkiem nosa i kącikiem oka, czyli rzeczywiście tworzy z nimi linię prostą. Jesli jednak Wasz nos jest bardzo szeroki – wówczas skrzydełka nosa źle wyznaczą Wam początek brwi.

Rozstaw brwi optycznie koryguje kształt nosa, czyli złe ich rozstawienie może go wizualnie poszerzyć lub wyszczuplić. Jeśli np. chcesz delikatnie zwęzić nos – zbliż brwi do siebie – można to w łatwy sposób uzyskać makijażem, np. za pomocą pomady lub farbki do brwi. Oczywiście wązne jest tu wyczucie i umiar, ponieważ przesada niestety nie wyjdzie nam na dobre.

Zbyt oddalone od siebie brwi zmieniają nam rozstaw oczu i poszerzają twarz a zbyt blisko osadzone lub namalowane niestety nadają posępności i „ciężkości” spojrzeniu.

Jak wyznaczyć kształt brwi – wznoszenie się brwi

Jest bardzo istotnym aspektem, który nadaje brwi i całej twarzy kobiecości i świeżości. Brew powinna się unosić w 2/3 długości od początku, zaś w 1/3 opadać.

Wzniesienie się brwi wyznaczone patyczkiem często pojawia się zbyt wcześnie, a to optycznie pomniejsza oko. Pewnie zależy Ci na tym żeby uzyskać w makijażu efekt tzw. „otwartego oka” które jest duże i robi wrażenie:) Dlatego zanim sięgniesz po patyczek i wyznaczysz wzniesienie swojej brwi – najpierw uważnie się jej przyjrzyj i…pobaw się w ułamki. 2/3 i 1/3 brwi – jeśli wypadają symetrycznie rzeczywiście linia od skrzydełka nosa przez źrenice dobrze nam je wyznaczy, jednak często wystarczy po prostu zaakcentować wzniesienie po 2/3 brwiowego łuku.

Zbyt mało wzniesione brwi sprawiają, że wyglądamy zbyt…smutno i poważnie.

Zbyt wysoko wznoszący się łuk brwiowy sprawia, ze wyglądamy na…wiecznie zdziwione . To dosyć karykaturalny efekt brwi jak u lalki.

Jak wyznaczyć kształt brwi – zakończenie brwi

Jeśli chodzi o zakończenie brwi – tutaj najlepiej wyznaczyć je rzeczywiście za pomocą patyczka. Powinien on zaczynać się przy skrzydełku nosa i przechodzić przez kącik oka oraz ciągnąc dalej aż do brwi – ta linia wyznaczy jej koniec.

Zbyt długie brwi dają bowiem dosyć nienaturalny efekt i zbyt mocno rozstawiają oczy zaś , zbyt krótkie zmniejszają je. Kolejną pułapką, jeśli chodzi o zakończenie brwi jest..ich grubość. Większość kobiet po prostu maluje zbyt wąskie zakończenie brwi. Okazuje się, ze ten fragment powinien być często grubszy niż nam się wydaje – to właśnie dzięki temu buzia wygląda bardziej młodzieńczo. Cienkie z kolei postarza. Pamiętaj, że brwi powinny naturalnie i jednostajnie dążyć do zwężenia.

Depilacja brwi – jak zrobić to łatwo, sprawnie i dobrze?

Zanim zaczniesz poprawiać swoje brwi pamiętaj, że nie muszą one być obsesyjnie perfekcyjne i pedantycznie odbite jak od szablonu. Ludzi cechuje minimalna asymetria, więc jeśli masz wrażenie że jedna Twoja brew jest o milimetr grubsza lub subtelnie wyżej – wiedz, ze naprawdę nikt inne tego nie dojrzy. Jeśli podczas depilacji masz wątpliwość czy dany włosek zostawić czy wyrwać – lepiej po prostu go pomiń. Po ukończonej depilacji przyjrzysz mu się jeszcze raz – może okazać się, że powinien pozostać na Twoim łuku brwiowym.

Co potrzebne do depilowania brwi?

  1. Pęseta – precyzyjna, której blaszki (szczypce) stykają się ze sobą i nie tworzą prześwitów.
  2. Czesadełko czyli spiralka (może to być czysta szczoteczka ze starej maskary).
  3. Cielista kredka.
  4. Kosmetyk do malowania brwi (pomada, kredka, cień).

Depilacja brwi krok po kroku

  1. Sięgnij po cielistą kredkę i za jej pomocą wyznacz kształt brwi zaczynając od wewnętrznej części. Maluj kredką półokrągły kształt – czyli zaznacz jej nasadę tak a by zachować odpowiedni rozstaw brwi.
  2. Obrysuj w podobny sposób całą brew uważnie przypatrując się jej kształtowi. Myśl zawsze o odpowiedniej grubości brwi. Rysuj, sprawdzaj w lustrze i poprawiaj
  3. Gdy już obrysujesz całą brew – zrób dokładnie to samo z drugą pamiętając, żeby sprawdzić na koniec, czy są one symetryczne. Przyjrzyj się trzem „strategicznym”, omówionym wcześniej punktom brwi i porównaj je ze sobą. Jeśli pozostają w zbyt dużym dysonansie – popraw jedną z brwi.
  4. Teraz wystarczy tylko sięgnąć po pęsetę i wyrwać te włoski, które znalazły się poza granicą cielistej kredki oraz te, które są na linii kredki.
  5. Zetrzyj kreski po cielistej kredce. Teraz sięgnij po szczoteczkę i delikatnie zaczesz brwi do góry. Jeśli u nasady włoski wychodzą poza linię brwi – delikatnie przytnij je maleńkimi nożyczkami (np. takimi do paznokci). Teraz zaczesz brwi standardowo i przyjrzyj się, czy wszystko jest prawidłowo.
  6. Kredka, cień lub pomada pomoże Wam wypełnić puste lub przerzedzone miejsca na łuku brwiowym.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *