Manicure jak z salonu kosmetycznego. Jak dbać o paznokcie w domu?

Autor: Monika Wydra


Czy wiesz, że wcale nie musisz iść do salonu kosmetycznego, żeby mieć profesjonalny manicure? O paznokcie zadbasz sama w domu. Ba, nawet pomalujesz i ozdobisz je samodzielnie. Jak pielęgnować paznokcie i jak robić manicure?

Nadajemy kształt paznokciom

Wbrew pozorom nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy, że poznasz kilka zasad i kupisz odpowiednie narzędzia. Jeżeli twoje paznokcie są naprawdę długie, to najpierw skróć je cążkami, a potem spiłuj. Użyj do tego pilnika papierowego lub szklanego. Im większa gradacja, tym narzędzie to jest bardziej delikatne. Paznokcie spiłuj płynnym ruchem; rękę prowadź tylko w jednym kierunku – to zapobiegnie rozdwajaniu i łamaniu się płytki paznokcia. Jaki kształt paznokcia wybrać? To zależy od wyglądu płytki, kształtu palców i budowy dłoni.

Wygładzamy paznokcie

Wypolerowane paznokcie wyglądają bardzo ładnie, zdrowo i elegancko; jest je także łatwiej malować. Wygładzenie powierzchni paznokci rób raz na dwa tygodnie i pamiętaj o tym, żeby przy tym zabiegu być delikatnym. Polerowanie płytki paznokcia powinnaś robić po wymoczeniu rąk i skórek oraz wysuszeniu dłoni. Zastosuj dwa typy bloczku polerskiego. Jednym usuniesz nierówności i resztki lakieru, a drugim nadasz paznokciom połysk.

Skórki

Skórki odsuwaj i usuwaj po kąpieli – wtedy są miękkie i podatne na pielęgnacyjne działania. Równie dobrze możesz wymoczyć dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnych preparatów. Do usuwania skórek użyj drewnianego patyczka, a do obcinania – cążek. Kiedy już to zrobisz, w płytkę paznokcia i wokół niej wsmaruj natłuszczający kosmetyk.

O paznokcie dbaj każdego dnia

Pamiętaj o tym, żeby o pomalowane paznokcie odpowiednio dbać. Regularnie je nawilżaj, chroń przed detergentami i uszkodzeniami, zabezpieczaj przed działaniem słońca. Raz na jakiś czas wcieraj w paznokcie i dłonie oliwkę lub produkt z lipidami. Dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie maseczki, peelingu lub parafiny.

Skompletuj zestaw do manicure

W twoim zestawie do manicure powinny znaleźć się pilniczek, polerka, cążki oraz kosmetyki (oliwka do skórek, peeling i krem do rąk). Skompletuj też produkty do malowania paznokci: bazę, top i dobrej jakości lakiery. Pamiętaj o odżywce z witaminami, lipidami i ceramidami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *