Mapa piękna, czyli co mówią o tobie zmarszczki na twarzy?

Autor: Monika Wydra


Pierwsze zmarszczki pojawiają się około 30 roku życia. Przyczynami ich powstawania są zazwyczaj: zbyt niski poziom wody w organizmie, brak lub niewłaściwa pielęgnacja skóry twarzy, tryb życia, przemęczenie. Oczywiście znasz wszystkie sposoby dbania o cerę, stosowałaś już wiele kosmetyków, kilka razy odwiedziłaś salon kosmetyczny. Nic nie pomogło? Być może przyczyny pojawiania się zmarszczek związane są problemami zdrowotnymi organizmu. Pomyśl, bo być może warto zrobić  badania, które wyeliminują wszystkie choroby i dolegliwości.

A o czym mówią zmarszczki znajdujące się na twojej twarzy?

Poziome linie na czole pojawiają się wtedy, kiedy coś nas martwi lub zadziwia. Mogą także świadczyć o prawidłowym poziomie cukru, wody i tłuszczów w organizmie. Linia pionowa znajdująca się w sąsiedztwie prawej brwi mówi o problemach z wątrobą, a lewa – o kłopotach ze śledzioną. Poziomy rowek zlokalizowany w górnej części nosa to często cecha charakterystyczna alergików. Kurze łapki to najlepiej rozpoznawalne zmarszczki. Uwidaczniają się u osób, które mają słaby wzrok i dość często mrużą oczy. Mocno zarysowane tzw. linie uśmiechu występują u tych, którzy lubią się śmiać. Mogą być także oznaką problemów zdrowotnych związanych z trzustką lub wysokim poziomem cukru we krwi. Pionowe linie nad górną wargą to znak rozpoznawczy palaczy. Dołeczek w brodzie to nie tylko element kobiecej lub męskiej urody. Rowek ten pojawia się, gdy cierpimy na depresję lub jesteśmy sfrustrowani.

O kłopotach zdrowotnych organizmu świadczą także inne niedoskonałości, które pojawiają się na twarzy

Opuchnięcia i cienie pod oczami wskazują na kłopoty z nerkami i snem. Problemy sercowe najczęściej występują u osób, których skóra nosa jest zaczerwieniona, a organizm jest przemęczony. Plamy na ustach (białe, ciemne lub niebiesko – fioletowe) sugerują obecność pasożytów w jelicie grubym lub słabe krążenie krwi. Podwójny podbródek świadczy o powiększonej tarczycy. Wysoki poziom cholesterolu rozpoznamy po ciemniejszej obwódce tęczówki. Duże ciśnienie krwi spowodowane stresem lub pobudzeniem występuje u osób z żyłami uwydatnionymi na skroniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *