Masaże w salonie kosmetycznym. Który wybrać, by zadbać o ciało i ducha?

Autor: Monika Wydra


To jeden z najprzyjemniejszych zabiegów, który działa i na ciało, i na ducha. O czym mowa? Chodzi oczywiście o masaże przeprowadzane w salonie kosmetycznym. Sprawdź, który z nich będzie najlepszy dla ciebie. Zobacz, jakie mają właściwości i jak wykonywać je poprawnie.

Coś dla ciała i dla ducha

Masaże są tak popularne, bo dbają nie tylko o ciało, ale też o ducha. Podczas zabiegu skóra jest wygładzana, nawilżana i ujędrniana. Masaże mają także wpływ na samopoczucie, psychikę i wewnętrzny spokój. Odprężają, dodają energię, zmniejszają napięcie i rozluźniają mięśnie. Zastosowanie odpowiedniej techniki sprawia, że krążenie krwi jest lepsze, a procesy metaboliczne – przyspieszone. Skóra, która jest lepiej ukrwiona i dotleniona, ma ładniejszy wygląd, jest miękka i elastyczna.

Pielęgnacja i modelowanie sylwetki

Podczas masażów relaksacyjnych stosuje się naturalne kosmetyki, np. olejki lub balsamy. Ich zadaniem jest złuszczanie, nawilżanie i ujędrnianie. Po serii takich zabiegów wygląd i kondycja skóra poprawiają się. Warto skorzystać z ofert różnych salonów kosmetycznych. Zastosowane podczas zabiegu preparaty będą różniły się działaniem i mogą zapewnić ci kompleksowe efekty.

Masaż vs cellulit

Czy wiesz, że masaż może przyczynić się do redukcji tkanki tłuszczowej i wygładzenia powierzchni skóry? Wystarczy wybrać masaż antycellulitowy, podczas którego używa się specjalistycznego sprzętu i preparatów. Taki zabieg przyspiesza metabolizm, rozbija tłuszcz, ujędrnia skórę oraz większa przepływ krwi i limfy. Podobne efekty daje masaż bańką chińską, który stosuje się na nogi, pośladki, brzuch i inne części ciała objęte cellulitem. Masaże antycellulitowe polecane są osobom po intensywnym odchudzaniu i kobietom, które niedawno urodziły.

Masaż tylko u profesjonalistów

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na masaż relaksacyjny, urodowy czy rehabilitacyjny, powinnaś udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Taki zabieg powinna wykonać tylko wykwalifikowana osoba. Jeżeli zrobi to ktoś inny, kto czerpał wiedzę z Internetu, to może spowodować niepożądane skutki uboczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *