Mission impossible: jak zmyć maseczkę trudną do zmycia?

Autor: Monika Wydra


Maseczki to jedne z ulubionych kosmetyków wielu dziewczyn. Mają różną formę: w płachcie, żelowe, piankowe, algowe, pudrowe, z glinek. Dają niesamowite efekty, są proste w stosowaniu i każdy (niezależnie do rodzaju cery) może je stosować. Niestety są takie maseczki, które jest trudno zmyć. Sprawdź, jak zrobić to skutecznie i szybko.

Które maseczki są trudno zmywalne?

Największy problem pojawia się chyba ze zmyciem maseczki z glinki. Po nałożeniu na twarz produkty takie wysychają, tworząc skorupkę. Aby umyć buzię, należy zużyć dużą ilość ciepłej wody. Co za marnotrawstwo! Jest jednak o wiele prostszy sposób na zmycie glinkowej maseczki. Ta metoda jest używana przez kosmetyczki. Dziś masz okazję wypróbować ją i ty. Od czego zaczynamy?

Jak zmyć maseczkę?

Zaaplikuj maseczkę tak, jak robisz to zazwyczaj. Po upływie około 15 minut kosmetyk zaschnie, a przy okazji wypielęgnuje twoją buzię. Pora na mycie skóry. Do miseczki wlej ciepłą wodę i przygotuj płatki kosmetyczne lub specjalne gąbeczki do przemywania twarzy. Takie gadżety mają okrągły kształt, łatwo chłoną wodę, a co najważniejsze są wielokrotnego użytku. Jak używa się takiej gąbeczki? Zamocz ją w wodzie, a następnie odciśnij nadmiar płynu. Twarz myj tak długo, aż maseczka całkowicie zniknie. Co jakiś czas zmieniaj wodę na czystą. Na koniec zabiegu cerę przemyj chłodną wodą, aby pory skóry zamknęły się. Buzię wysusz papierowym ręcznikiem, delikatnie go dociskając.

Pielęgnacja skóry po maseczce

Jakie kosmetyki stosować po zmyciu maseczki? Najlepsze będą takie, które uzupełnią jej działanie. Równie dobrze sprawdzą się intensywnie nawilżające kremy, witaminowe sera i łagodzące kremy pod oczy. Jakie efekty przyniesie ci taka pielęgnacja? Twoja skóra stanie się gładka, ujędrniona i dogłębnie odżywiona. Nadmiar sebum, martwy naskórek i zanieczyszczenia z porów skóry zostaną usunięte wraz z maseczką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *