Najlepsze sposoby na cellulit – żelatyna, pieprz cayenne i szczotkowanie

Autor: Monika Wydra


Zgodnie z definicją cellulit to nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie, którego efektem są nieestetyczne zmiany skórne. Dotyka ona aż 9 na 10 kobiet i może się pojawiać niezależnie od wieku, typu sylwetki oraz pielęgnacji. Choć odpowiedni dobór produktów pielęgnacyjnych może pomóc w zminimalizowaniu widoczności cellulitu.

sposob-na-cellulit.jpg

Nie ma takich metod, które spowodowałyby usunięcie cellulitu natychmiastowo. Tutaj obowiązuje taka sama sama, co w przypadku odchudzania. Walka z cellulitem niestety jest długa, ale za sprawą odpowiedniej pielęgnacji można odrobinę przyspieszyć poprawę kondycji skóry.

Zacznij walkę z cellulitem już dziś! Poznaj najlepsze sposoby.

ŻELATYNA

Wykorzystywana w celach spożywczych żelatyna to mieszanka białek i peptydów, które są głównym budulcem zdrowej tkanki łącznej. Brak niektórych aminokwasów w skórze powoduje pojawianie się cellulitu, dlatego wzbogacenie swojej diety o dania na bazie żelatyny może być skutecznym wsparcie nie tylko dla skóry, ale również włosów, paznokci, a nawet stawów.

PIEPRZ CAYENNE

Bardzo ostra przyprawa wytwarzana z papryki cayenne to właśnie pieprz kajeński. Działa rozgrzewająco, dlatego przyspiesza przemianę materii i pobudza krążenie krwi w skórze. Nie zaleca się stosowania pieprzu cayenne bezpośrednio na skórę, ponieważ może wywołać podrażnienia. Warto wprowadzić go jednak do diety np. w formie mieszanki do picia. Do jej przygotowania potrzebna jest szczypta pieprzu cayenne (spożywanie go w nadmiarze nie jest dobre), szklanka ciepłej wody, sok z połówki cytryny i szczypta imbiru. Taki napój najlepiej pić po przebudzeniu, aby oczyścić organizm i pobudzić procesy antycellulitowe w skórze.

ZEOLIT

Naturalny minerał o właściwościach oczyszczających i ze zdolnością do odkwaszania organizmu to zeolit. Działa jak magnez, który przyciąga szkodliwe jony i usuwa metale z organizmu, odciążając np. pracę wątroby. Co ma wspólnego z cellulitem? Tkanka tłuszczowa odpowiedzialna za cellulit to magazyn toksyn, których usunięcie przez zeolit powoduje zmniejszenie objętości tłuszczu i jego bardziej równomierne rozłożenie. Zeolit poprawia metabolizm, dlatego warto stosować go jako dodatek do wielu różnych dań lub napojów.

SZCZOTKOWANIE

Ostatnia metoda usuwania cellulitu w domu to szczotkowanie ciała na sucho. To łatwy, tani i skuteczny zabieg, którego zadaniem jest pobudzenie krążenia krwi i limfy w skórze, a co za tym idzie, przyspieszenie spalania tłuszczu. Szczotkowanie działa stosowane samodzielnie, ale można wzmocnić efekty np. łącząc szczotkowanie z nakładaniem kosmetyków lub olejków antycellulitowych. Optymalny czas takiego masażu to 10 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *