Odżywka do paznokci. Jak działa i jaką wybrać?

Autor: Monika Wydra


Odżywka do paznokci to dla nich ratunek. W końcu są naszą wizytówką i na pewno nie wyglądają estetycznie, gdy są rozdwojone, kruche. A często tak się dzieje, bo na ich kondycję wpływa dobór lakieru, zmywacza, kontakt z detergentami, mycie rąk w danym preparacie. Jak działa odżywka do paznokci? Co robić, żeby mieć piękne, zadbane paznokcie i dłonie?

Paznokcie po nałożeniu odżywki są wzmocnione, błyszczące i nawilżone. Ten preparat zapobiega łamaniu, a także stanowi świetną bazę pod lakier. Żel lub hybryda nie wpływają dobrze na paznokcie, dlatego jeżeli często robisz tego typu zabiegi, koniecznie stosuj odżywkę. Wtedy nie będą rozdwojone i łamliwe.

Jak działa odżywka do paznokci?

Rynek kosmetyczny oferuje nam mnóstwo odżywek do paznokci, dlatego każda kobieta może wybrać produkt dostosowany do jej potrzeb. Oczywiście wybierając jakikolwiek kosmetyk, należy kierować się składem. Co powinno znaleźć się w dobrej odżywce? Przede wszystkim keratyna i wapń, dzięki którym odbudujesz zniszczone paznokcie i zapobiegniesz ich łamaniu.

Wzrost paznokci przyspieszają:

  • ceramidy,
  • żelazo,
  • krzemionka.

Zapobiegają rozdwajaniu paznokci:

  • witamina E,
  • witamina F,
  • witamina C,
  • witamina B7.

Utwardzają paznokcie:

  • pył diamentowy,
  • proteiny jedwabiu.

Ale to nie wszystko, co znajduje się w dobrej odżywce do paznokci!

Jaką odżywkę do paznokci wybrać?

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę popularnych produktów, które zawsze się sprawdzają. To ułatwi Ci wybór.

1. Joko – bomba witaminowa

Odżywka bogata w szereg witamin (A, E, B5, C) i olejek arganowy. Wzmacnia cienkie, łamliwe, kruche paznokcie. Uzupełnia ubytki w płytce oraz poprawia ich elastyczność. To najlepsza kuracja odbudowująca, którą można stosować jak najczęściej.

Sprawdza się w odżywieniu łamliwych paznokci, nawilża, ma składniki naturalne pochodzenia roślinnego. Dodatkowo znajduje się w nim filtr UV, który ma właściwości anty-aging.

2. Microcell 2000 Nail Repair

Utwardzacz, który pomaga miękkim, łamliwym paznokciom w ich odbudowie. Regeneruje białko, a systematyczne stosowanie zabezpiecza paznokcie przed pękaniem i rozdwajaniem. Ta odżywka sprawia, że paznokcie są mocne, zdrowe i odporne na czynniki zewnętrzne.

3. Semilac Vitamin

Bardzo delikatna odżywka, która wzmacnia paznokcie. Skarbnica witamin C, E i F. Regeneruje, nawilża i wzmacnia słabą płytkę. Dzięki regularnemu stosowaniu płytka staje się odporna na wszelkie uszkodzenia. Istnieje również wersja odżywki po hybrydzie czy żelu, w której znajduje się wapń i krzem. Odbudowuje i chroni.

4. Auriga Si-Nails

Żelowa odżywka, w której znajduje się krzem i bogate w siarkę związki. Odbudowują płytkę paznokcia, a także zapobiegają infekcjom grzybiczym, bakteryjnym. Jeżeli masz kruche, łamliwe paznokcie, które się rozwarstwiają, to produkt dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *