Peeling skóry głowy. Idealny sposób na zdrowe i piękne włosy

Autor: Monika Wydra


Skórę głowy, tak jak i całego ciała, trzeba regularnie złuszczać. Jeżeli nie wiesz, jakich kosmetyków użyć lub czy poradzić się w tej kwestii trychologa, my ci podpowiemy. Nie musisz wydawać kroci na specjalistyczne preparaty lub marnować czas w poczekalni przed gabinetem specjalisty. Do wypeelingowania skóry głowy wystarczą ci produkty, które masz w swojej kuchni.

Peeling skóry głowy – naprawdę warto

Skórę głowy złuszcza się z tych samych powodów, co skórę ciała i twarzy. Peeling tej części ciała:

  • usuwa sebum, łupież, martwy naskórek, połamane włosy i inne zanieczyszczenia,
  • poprawia krążenie krwi,
  • wzmacnia cebulki włosowe,
  • stymuluje włosy do wzrostu na długość i grubość,
  • polepsza wchłanianie odżywczych składników,
  • pomaga w walce z łupieżem, swędzeniem, przetłuszczeniem i innymi chorobami,
  • zwiększa objętość fryzury.

Kosmetyki do peelingu głowy

Na rynku kosmetycznym są specjalistyczne kosmetyki, które usuwają zanieczyszczenia ze skóry głowy i pielęgnują włosy. Produkty o podobnym działaniu znajdziesz też w gabinetach trychologicznych. Dobór tych preparatów poprzedza komputerowa analiza skóry głowy. Ty jednak możesz samodzielnie zrobić peeling z produktów, które znajdują się w twojej kuchni. Wykorzystaj cukier lub kawę.

1. Peeling cukrowy

Jest to najprostszy i najpopularniejszy sposób oczyszczania skóry głowy. Wystarczy łyżkę cukru wymieszać z szamponem lub innym kosmetykiem do włosów. Miksturę nakłada się bezpośrednio na skórę głowy i przez chwilę się masuje. Cukier pod wpływem tarcia rozpuszcza się, a resztki peelingu, które zostaną między pasemkami, należy wypłukać ciepłą wodą. Pamiętaj, że niedokładnie spłukany cukier może na suchych włosach utworzyć skorupę i skleić pasma.

2. Peeling kawowy

Jeżeli masz włosy w ciemnym kolorze, to ten peeling jest w sam raz dla ciebie. Przygotowanie preparatu wygląda tak samo, jak w przypadku poprzedniej mikstury. Jest niestety jedno ALE. Fusy po kawie wypłukuje się spomiędzy włosów o wiele trudniej niż cukier. Jednak korzyści, które zapewnia ten kosmetyk, są na tyle dobre, że jeden minus nie powinien was zniechęcić do przetestowania go.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *