Sposób na idealną kreskę na oku. Proste triki, które warto znać!

Autor: Monika Wydra


Jak zrobić perfekcyjną kocią kreskę? Sposoby są dwa: albo trzeba mieć naprawdę wprawną rękę, albo trzeba wykorzystać jeden z prostych patentów. Jeśli jeszcze nie znasz sposobów na idealną kreskę na oku, koniecznie nadrób zaległości i wypróbuj najlepsze kosmetyczne lifehacki.

Wystarczy zapytać pierwszą lepszą kobietę, co myśli na temat malowania kreski na oku, żeby usłyszeć, że jest to zadanie trudne, wymagające wyjątkowej precyzji, dużo czasu i pewnej ręki. Czy aby na pewno właśnie tego?

Czego potrzebujesz, żeby zrobić kreskę na oku?

Prawda jest taka, że najważniejszy jest wybór kosmetyku. Dużo trudniej jest zrobić kreskę na oku kredką, zwłaszcza gdy nie ma ostrej końcówki. Znacznie łatwiej wykorzystać do tego eyeliner np. w pisaku lub ten w płynie, ale tu z kolei ważne jest, jaki pędzelek wybierzemy. Mając w ręku dobry kosmetyk, dobrze napigmentowany, gładko sunący po skórze i szybkoschnący, łatwiej zrobimy perfekcyjna kocią kreskę, która się nie rozmaże. Do tego, żeby zrobić to jednym ruchem, potrzeba oczywiście trochę wprawy, ale wcale nie dużo czasu i wiele precyzji – wystarczą proste patenty na idealną kreskę.

Jak zrobić perfekcyjną kreskę na oku?

SPOSÓB NR 1
Wyznacz linię taśmą klejącą!

Największy problem w kreskach jest taki, że trudno jest poprowadzić je po prostej linii i we właściwym kierunku. A to ważne, bo kreska, która opada zbyt nisko lub sięga za wysoko, może optycznie zmienić twarz i nadać jej niepożądane emocje. Patent z taśmą klejącą to sposób, z którego korzystają nawet wizażystki. Wystarczy przykleić kawałek taśmy do skóry od zewnętrznego kącika oka aż do zakończenia brwi, a następnie pociągnąć kreskę wzdłuż wyznaczonej linii. Warto pamiętać tylko o tym, aby kończyła się nie dalej niż w połowie tej odległości, a także była nieco grubsza przy oku, a cienka na samym końcu.

SPOSÓB NR 2
Pomóż sobie łyżką do zupy!

Nie zawsze mamy pod ręką taśmę klejącą. Dużo częściej mamy za to łyżkę, która jest przecież w każdej kuchni. Jak wykorzystać łyżkę do zrobienia kreski na oku? Bardzo prosto. Wystarczy przyłożyć ją do oka wypukłą częścią na zewnątrz, w taki sposób, aby uchwyt łyżki skierowany był ku skroni, a zaokrąglony brzeg wyznaczył linię malowania. Teraz wystarczy już tylko pociągnąć eyelinerem wzdłuż łyżki i kreska gotowa. Przy okazji można wykorzystać łyżkę jako zabezpieczenie powieki podczas malowania tuszem do rzęs – nie odbije się na górnej powiece, a makijaż będzie dużo bardziej estetyczny.

SPOSÓB NR 3
Wyznacz kreskę za pomocą nitki!

Kolejny sposób na perfekcyjną kreskę to patent zaczerpnięty wprost od… murarzy. To oni wykorzystują w swojej pracy sznurki traserskie, aby za pomocą rozciągniętej nitki i barwnika wyznaczyć proste linie. Sznurek można wykorzystać też podczas makijażu. Trzeba tylko pomalować go odrobiną czarnej kredki lub ciemnego cienia do powiek, a następnie przyłożyć tak samo jak taśmę w sposobie pierwszym – od zewnętrznego kącika oka do zakończenia łuku brwiowego. Naciągnięty sznurek ustawiamy odpowiednio i dociskamy do skóry. Zostawi prostą i piękną linię, po której łatwiej namalować eyelinerem kreskę. Fragment odciśnięty od sznurka zbyt daleko wystarczy zmyć patyczkiem higienicznym nasączonym w płynie micelarnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *