Sprawdzone sposoby na zniszczone końce włosów

Autor: Monika Wydra


Suche, osłabione, matowe i rozdwajające się. To zmora wielu kobiet, jeśli chodzi o kondycję włosów. Najbardziej denerwujące są rozdwajające się końce pasemek. Jeżeli odpowiednio nie zadbamy o tak wyglądające włosy, to szybko możemy zaszkodzić pasemkom na długościach. Dlatego sprawdź, jak pokonać rozdwajające się włosy.

Czemu włosy się rozdwajają?

Przyczyn może być tak wiele, że nigdy nie znajdziemy tej jedynej, a którą powinnyśmy walczyć. Do najczęściej wymienianych należą: częste zabiegi termiczne, niedostateczna pielęgnacja, brak ochrony przed szkodliwymi czynnikami. Jeżeli masz cienkie i delikatne włosy, to z pewnością będą bardziej podatne na uszkodzenia niż włosy grube.

Sposoby na rozdwajające się końce włosów

1. Maska na włosy z olejkiem kokosowym

Olejek kokosowy regeneruje uszkodzone włosy, a do tego odżywia i wzmacnia. Dlatego warto nałożyć go na zniszczone końce pasemek, codziennie po umyciu włosów. Nie należy go spłukiwać, lecz pozostawić do wchłonięcia. Oczywiście olejek kokosowy można nałożyć na całą długość włosów, ale lepiej zrobić to przed myciem. W przeciwnym wypadku pasemka będą obciążone i tłuste.

2. Miód na końce włosów

Zawiera mnóstwo cennych składników i ma właściwości odbudowujące. Pamiętaj, żeby maskę z miodu wykonać przed myciem. A będą ci potrzebne do niej: łyżka miodu, żółtko, łyżka oliwy i sok z cytryny. Przygotowany samodzielnie kosmetyk nałóż na włosy na około 20 minut, a potem dokładnie zmyj szamponem.

3. Olejek rycynowy do włosów

Olejek rycynowy jest niezawodny, jeśli chodzi o pielęgnację włosów i stymulowanie ich do wzrostu. Na zniszczone końce pasemek działa wzmacniająco, a na suche włosów – nawilżająco. Można wcierać go w skórę głowy lub bezpośrednio w pasemka. Można aplikować go zarówno na suche, jak i na mokre włosy.

4. Maska z białkiem jajka i sokiem cytryny

Ma działanie odżywcze, jeśli chodzi o zniszczone końce włosów. W masce znajdują się proteiny, witaminy i minerały. Jak przygotować taki kosmetyk? Wszystkie składniki należy wmieszać i nałożyć na wilgotne włosy lub tylko na końcówki. Po upływie około godziny produkt zmywa się szamponem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *