Wszystko o laminacji brwi – na czym polega, jaka cena, dla kogo? 

Autor: Monika Wydra


Coraz chętniej sięgamy po laminację brwi. Nic dziwnego, bowiem ten zabieg jest zupełnie nieinwazyjny, a jednak potrafi zupełnie odmienić rysy twarzy. Dzięki laminowaniu mamy spokój z brwiami nawet na kilka tygodni. Istotną kwestią jest także fakt, że dzięki niej brwi są nie tylko piękne, ale również wzmocnione i zregenerowane. Wszystkiego o laminacji brwi dowiecie się w tym artykule! 

Co to jest laminacja brwi? 

Jest to zaawansowany zabieg stylizacyjny wykonywany w salonach kosmetycznych. To stosunkowo nowy rodzaj stylizacji brwi, który zyskuje coraz większą popularność.

Na czym polega laminacja brwi? 

Zabieg polega przede wszystkim na ujarzmieniu i ułożeniu włosków za pomocą kwasu tioglikolowego. Dzięki temu zyskają nowe ułożenie, większą objętość i piękny kształt. Włoski układają się w górę za pomocą szczoteczki. Taki efekt jest niezwykle modny i pożądany. Pod koniec zabiegu na włoski nakładana jest keratyna, która dodatkowo wzmacnia i regeneruje włoski.

Jaka jest cena laminacji brwi?

Cena laminacji brwi różni się w zależności od miejsca zamieszkania i cen danego salonu kosmetycznego. Warto zrobić research przed wybraniem miejsca zabiegu. Niemniej jednak jest to duże tańsze rozwiązanie niż np.: brwi permanentne. Jeśli widzicie naprawdę okazyjną cenę, to sprawdźcie koniecznie prace danej stylistki, zanim się do niej wybierzecie.

Czy laminację brwi można wykonać samodzielnie w domu?

Teoretycznie można, ale praktycznie tego odradzamy. Jeśli masz wykształcenie kosmetologiczne to nic nie szkodzi na przeszkodzie. Jeśli nie, to radzimy udać się do profesjonalistki. Produkty w zestawie przeznaczonym do użytku domowego są tak samo profesjonalne, jak te wykorzystywane w salonie. Z tymi składnikami trzeba uważać, ponieważ nieumiejętne użycie produktów może przynieść więcej szkody niż pożytku i uszkodzić brwi, oraz skórę.

Kto skorzysta z laminacji brwi? 

Laminowanie brwi to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą zmienić coś w swoim wyglądzie! Ten zabieg sprawdzi się szczególnie u osób, których matka natura nie obdarzyła symetrycznymi i gęstymi brwiami. Każdy, kto marzy o pięknych i gęstych brwiach uzyska je dzięki laminacji. Bycie w ciąży nie jest przeciwwskazaniem do laminacji brwi. Z zabiegu powinny zrezygnować osoby, które mają podrażnione okolice oczy, bądź w ostatnim czasie przeszły operacje twarzy.

Ile utrzymują się efekty laminacji brwi? 

Efekty utrzymują się od 5, nawet do 8 tygodni. W większości przypadków rezultaty widoczne są miesiąc, choć oczywiście dokładny czas zależy od czynników indywidualnych. Warto dodać, że nie ma konieczności ponownego korzystania z laminowania, ale też nie ma przeciwwskazań, by powtarzać taki zabieg nawet co miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *