Lakier do włosów – sprawdź, dlaczego warto go używać

Autor: Monika Wydra


Lakier do włosów to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do wykończenia i utrwalenia fryzury. Ma on tyle samo zwolenników, co przeciwników. Fakt, ze nadmierna ilość lakieru może wysuszyć włosy i sprawić, ze staną się one łamliwe. Jednak ten kosmetyk ma niewątpliwie wiele zalet – jeśli je poznasz, z pewnością nie będziesz chciała pozbyć się go ze swojej toaletki. Okazuje się, ze lakier może w wielu przypadkach uratować włosy.

lakier-do-wlosow-czy-szkodzi-wlosom.jpg

Powody, dla których warto stosować lakier do włosów

1. Zapewnia nienaganny wygląd fryzurze

Nawet w te dni, które nazywane są „bad hair day”, czyli kiedy pasma puszą się i buntują, nie dając się ułożyć lakier do włosów zawsze pospieszy na ratunek. Aby je ujarzmić, ale nie przeciążyć ani nie posklejać – wybierz lakier o delikatnym poziomie utrwalenia. Pamiętaj tez, że lakier nie powinien być rozpylany na skórze głowy, ponieważ rozreguluje naturalne procesy na jej powierzchni i nadbuduje się u podstawy włosów sprawiając, że zaczną niszczeć i przestaną rosnąć.

2. Chroni przed kurzem, brudem i toksynami z powietrza

Lakier do włosów – mimo iż używany w nadmiernych ilościach może wysuszać włosy, to jednak sam również stanowi swego rodzaju tarczę chroniącą pasma przed niszczeniem. Tworzy on na powierzchni włosów delikatny film, który blokuje toksynom dostanie się do środka.

3. Doskonale kondycjonuje włosy

Lakier do włosów zawiera wiele składników nabłyszczających i wygładzających. Domyka on łuski włosa, dzięki czemu światło odbija się od pasm i potęguje ich blask, a ponadto włosy są chronione dzięki domkniętym łuskom i wygładzonej strukturze. Co więcej: zapobiega on elektryzowaniu się włosów, ponieważ jest wzbogacony w składniki elektrostatyczne. Z tego względu jest bardzo przydatny zimą, kiedy włosy są tłamszone pod czapką.

4. Ochrania włosy przed słońcem, deszczem i mrozem

Kupując lakier do włosów zawsze wybieraj ten, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, czyli ten który zawiera wybrane filtry przeciwsłoneczne. Jesienią i wczesną wiosną warto zaopatrzyć się w lakier, który ochroni włosy przed szkodliwym działaniem wilgoci, dlatego sprawdzaj, czy ma on w składzie naturalne olejki, wyciągi z siemienia lnianego lub prowitaminę B5.

5. Poprawia strukturę i zwiększa grubość włosów

Lakier do włosów w znaczniej mierze osadza się na włosach tworząc na ich powierzchni otoczkę, która sprawia, ze włos zyskuje na grubości. Dlatego często po aplikacji lakieru wydaje się nam, ze stały się one grubsze i bardziej sprężyste. Jeśli masz cienkie włosy – sięgaj po delikatny lakier do włosów, który ich nie przeciąży, tylko zwiększy objętość.

Jak poprawnie używać lakieru do włosów?

Najlepszą metodą przy utrwalaniu rozpuszczonych, luźno opadających pasm lub kucyka jest rozpylenie lakieru na szczotce lub grzebieniu i takim – jeszcze wilgotnym od lakieru – uczesanie włosów. Dzięki temu lakiernie osadzi się na włosach w nadmiarze i da się precyzyjnie oraz równomiernie nałożyć, a włosy będą wyglądały bardzo naturalni i będą zdyscyplinowane.

Koka oraz wszelkie inne upięcia i sploty musisz po prostu spryskać lakierem. Pamiętaj, by trzymać go w odpowiedniej odległości od włosów – wówczas aplikacja będzie równomierna a specyfik opadnie na włosy lekką, delikatną mgiełką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *