Jak przetrwać w miejskiej dżungli? UV Plus Anti – Pollution od Clarins

Autor: Monika Wydra


Zanieczyszczenia, smog, spaliny, słońce… Właśnie tak wygląda życie w mieście. Czy przed takimi zagrożeniami skóry możemy się jakoś ochronić? Okazuje się, że tak. Z pomocą przychodzi nam marka Clarins i jej kosmetyk: lekki filtr miejski SPF 50, UV Plus Anti – Pollution.

Produkt przeznaczony jest do pielęgnacji skóry normalnej, suchej, mieszanej i tłustej. UV Plus Anti – Pollution zapewnia ochronę przed promieniami słonecznymi, wolnymi rodnikami i wszelkimi innymi zanieczyszczeniami. Zabezpiecza skórę przed pojawianiem się przebarwień, zmarszczek i blizn oraz pierwszych oznak starzenia się skóry. UV Plus Anti – Pollution marki Clarins stosuje się codziennie, jako baza pod makijaż lub samodzielny kosmetyk. Może być aplikowany na twarz wraz z innymi produktami kolorowymi lub pielęgnacyjnymi.

W składzie filtru UV Plus Anti – Pollution znajdują się wyciąg z żankiela alpejskiego i melona kantalupa. Żankiel alpejski jest rośliną leczniczą. Zawiera olejki eteryczne i saponiny (posiadają działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne), a także wspomaga gojenie ran i łagodzi podrażnienia. Natomiast melon kantalupa redukuje pierwsze oznaki starzenia się skóry i niedoskonałości wywołane przez szkodliwe czynniki zewnętrzne. UV Plus Anti – Pollution zawiera również wysoki filtr przeciwsłoneczny, SPF 50, który chroni skórę przed promieniami słonecznymi.

Kosmetyk marki Clarins, UV Plus Anti – Pollution zamknięty jest w białej buteleczce, której pojemność wynosi 30 ml. Dostępne są trzy odcienie: Transparent, Rosy Glow i Fairness. Produkt dobrze rozprowadza się na skórze i równie dobrze wchłania – nie pozostawia białych smug i nie podkreśla suchych skórek. Przed aplikacją można wykonać peeling, aby kosmetyk lepiej aplikował się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *