Ranking zestawów do liftingu i laminacji rzęs – efekty nawet do 8 tygodni!

Autor: Monika Wydra


Rzęsy odgrywają naprawdę dużą rolę w ogólnej estetyce twarzy. Pięknie uniesione, podkręcone i zadbane doskonale podkreślają spojrzenie i nadają mu głębi. W przypadku wielu kobiet osiągnięcie tego nie jest jednak takie proste. Z pomocą przychodzi im lifting i laminowanie rzęs.  Na czym polega laminacja rzęs i jak wykonać ją w domowym zaciszu? Poniżej opis zestawów, które na to pozwolą.

najlepszy zestaw do liftingu i laminacji rzęs

Lifting i laminowanie rzęs — na czym polegają i jakie dają efekty?

Rzęsy mogą być świetnie podkręcone i uniesione. Taki efekt można również uzyskać korzystając jedynie ze swoich naturalnych włosków. Wszystko dzięki takim sposobom jak laminowanie i lifting rzęs. Co to za metody? W ostatnich latach zyskują one bardzo na popularności, i cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na trwałość i efekt, jaki dają.  

Co to jest lifting rzęs? Jest to procedura kosmetyczna, który polega na wydobyciu maksymalnego podkręcenia oraz uniesienia z naturalnego wachlarza włosków wokół oczu. Dzięki temu mogą one pięknie się prezentować i doskonale podkreślać spojrzenie każdej kobiety. Brzmi jak spełnienie marzeń, prawda?

Co to laminacja rzęs? Ta metoda, razem z liftingiem, pozwala sprawić, że rzęsy stają się dobrze nawilżone, odżywione i bardziej wytrzymałe. Tym sposobem mniej się kruszą, wyglądają na optycznie grubsze i ciemniejsze. Laminacja ułatwia też codzienny makijaż, gdyż włoski po niej dużo lepiej trzymają tusz. 

Efekty liftingu i laminacji rzęs to:

  • Maksymalne podkręcenie i uniesienie rzęs 
  • Rzęsy stają się dobrze nawilżone, odżywione, wytrzymałe, mniej się kruszą
  • Optycznie rzęsy wyglądają na grubsze i ciemniejsze 
  • Rzęsy lepiej trzymają tusz, ułatwiając codzienny makijaż
  • Efekty utrzymują się nawet do 8 tygodni

Co ważne, rezultaty te są dostępne na wyciągnięcie ręki, dzięki zestawom do liftingu i laminacji rzęs w domu. Prześledźmy najpopularniejsze pakiety preparatów, które można kupić w sieci, i zastanówmy się, który z nich jest tym najlepszym do samodzielnego użytku. 

Lifting i laminacja rzęs — zestaw ma znaczenie! Ranking najlepszych setów

Czas pokazać najciekawsze na rynku zestawy do laminacji rzęs. Ranking będzie świetną pomocą dla każdej kobiety, która szuka odpowiednich preparatów i akcesoriów do wykonania laminacji. Poniższe zestawienie składa się z pakietów, które świetnie sprawdzą się do użytku domowego, a niektóre z nich polecają nawet profesjonalne kosmetyczki. Mogą być też doskonałym pomysłem na prezent dla miłośniczek stylizacji rzęs. 

1. Zestaw do liftingu i laminacji rzęs Nanolash

Piękne, zadbane i naturalne rzęsy z efektem mocnego podkręcenia i uniesienia? Lash Lift Kit, czyli przeznaczony do liftingu i laminacji rzęs zestaw od Nanolash pozwala osiągnąć taki rezultat. Jest to kompletny produkt dla kobiet, którym zależy na pięknym wyglądzie naturalnego wachlarza oczu, jednocześnie pozostając przy jak najbardziej naturalnym looku. 

Kupując zestaw od Nanolash można liczyć na wszystkie produkty potrzebne do wykonania liftingu i laminacji rzęs. Producent zapewnia 3 pary silikonowych wałeczków oraz 3 sztuki grzebyków do przeczesywania tych delikatnych włosków. Najważniejsze są oczywiście preparaty. W zestawie znajduje się 10 saszetek aktywatora, 10 saszetek neutralizatora oraz 10 saszetek keratynowego boostera. Dzięki temu za jego pomocą można wykonać nawet 10 aplikacji.

Kupując zestaw od Nanolash można liczyć na wszystkie produkty potrzebne do wykonania liftingu i laminacji rzęs. Producent zapewnia 3 pary silikonowych wałeczków oraz 3 sztuki grzebyków do przeczesywania tych delikatnych włosków. Najważniejsze są oczywiście preparaty. W zestawie znajduje się 10 saszetek aktywatora, 10 saszetek neutralizatora oraz 10 saszetek keratynowego boostera. Dzięki temu za jego pomocą można wykonać nawet 10 aplikacji.

Zestaw od Nanolash to bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o lifting rzęs. Produkty zapewniają efekt uniesionych i podkręconych włosów nawet do 8 tygodni. Ponadto staną się one wyraźnie odżywione i nawilżone. To dzięki zastosowaniu takich składników jak hydrolizowana keratyna, jedwab, pantenol, arginina oraz kompozycji odpowiednio dobranych olejków. Ten zestaw polecają także profesjonalistki, ze względu na jego spektakularne i długotrwałe działanie. Dzięki temu, że marka Nanolash zadbała też o eleganckie opakowanie, będzie on wyjątkowo trafionym prezentem. 

2. Elleebana Lash Lift — zestaw startowy do liftingu rzęs

Profesjonalny zestaw do liftingu rzęs, który pozwoli na wykonanie kilkudziesięciu aplikacji? Set od marki Elleebana to jeden z najlepszych wyborów pod tym względem, z którego chętnie korzystają między innymi profesjonalne kosmetyczki. Największą zaletą tego setu jest możliwość wykonania aż 60 aplikacji! W warunkach domowych przeprowadza się nim jednak z reguły tylko 15 aplikacji, bo nie są one robione jedna po drugiej.

Nie można jednak pominąć sporej wady, jaką ma ten zestaw do liftingu rzęs. Cena jest naprawdę wysoka, przez co może odstraszyć dziewczyny nie zajmujące się tym zawodowo. Biorąc pod uwagę możliwość wykonania od 15 do 60 aplikacji, jest to jednak zestaw wart swojej ceny, o ile ma się w planach regularne laminowanie i lifting rzęs.

3. RefectoCil Eyelash Lift

36 liftingów rzęs za pomocą jednego zestawu? To umożliwia set Eyelash Lift oferowany przez markę RefectoCil. Korzystając z niego, można liczyć nie tylko na dużą liczbę aplikacji, ale też niski czas trwania. Dzięki specjalnej formule preparatów, efekty pojawiają się już po 13 minutach. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele czasu na laminacji i liftingu rzęs i wykorzystać go na relaks.

Set ten pozwala na uzyskanie długich i uniesionych włosków od samej nasady. W zestawie znajduje się specjalny preparat Lashperm, neutralizator, a także buteleczka kleju. Marka RefectoCil zadbała również o odpowiedni dobór akcesoriów. Dzięki temu w laminacji rzęs pomogą 3 pary silikonowych wałeczków, eyelash lifter, a także dwie miseczki i dwa pędzelki kosmetyczne. Jednak produkty w tubkach nie są tak wygodne w użyciu jak saszetki od Nanolash. 

4. Fleeky Lashlift Kit

Elegancko opakowany zestaw od Fleeky to dobry wybór dla dziewczyn dopiero zaczynających swoją przygodę z liftingiem i laminacją. Jest to dość mały set, którego podstawowa wersja pozwala na przeprowadzenie od 2 do 4 aplikacji. Dlatego to świetny pomysł na sam początek. Na uwagę zasługuje też cena tego zestawu. Chcąc wykonać więcej aplikacji, można postawić na większą wersję, czyli Maxi Kit, który wystarcza na 5 do 10 laminacji. Jest przy tym droższy.

Preparaty służące do liftingu i laminacji rzęs w tym przypadku są wegańskie oraz nie były testowane na zwierzętach. Ponadto odżywiają i nawilżają rzęsy, które po laminacji stają się bardziej jedwabiste i mniej podatne na kruszenie. Propozycja Fleeky to też ciekawy wybór na prezent – pudełko jest dosyć ładne.

5. MIYA LASH Keratin Lash Lift Kit

6 tygodni bez korzystania z zalotki? Na to pozwala Keratin Lash Lift Kit, czyli zestaw marki MIYA LASH. Jest to kompletny set do liftingu oraz laminacji rzęs, za którego pomocą również można wykonać więcej niż jedną aplikację. W środku znajdują się wszystkie niezbędne do aplikacji przedmioty, w tym odpowiednio dobrane preparaty, szczoteczki do rzęs, szczoteczki do laminacji, patyczek do liftingu, płatki pod oczy oraz silikonowe wałeczki. 

Korzystając z MIYA LASH Keratin Lash Lift Kit można liczyć na uniesione od samej nasady rzęsy, które wyglądają tak przez 6 tygodni. Preparaty wchodzące w skład zestawu są bogate w keratynę i inne składniki odżywcze. Dzięki temu naturalny wachlarz rzęs jest też nawilżony i odżywiony.

6. Zestaw do laminacji brwi i liftingu rzęs Protein Reconstruction System Zola

Prosta i niewymagająca wielu akcesoriów laminacja rzęs to propozycja marki Zola. Przyjęła ona zupełnie inne podejście niż producenci pozostałych zestawów znajdujących się w rankingu. W tym secie, zamiast wielu akcesoriów, w tym silikonowych wałeczków, pędzelków i aplikatorów, znalazły się zaledwie 3 buteleczki z preparatami. Każda z nich to kolejny krok w laminacji i liftingu rzęs lub brwi. 

To, że produkt marki Zola nadaje się zarówno do rzęs, jak i brwi, jest jego  zaletą. 3 buteleczki wchodzące w jego skład to kolejno Protein Strong Lifting, Protein Fixer oraz Protein Care. W ten sposób producent oferuje 3-stopniowy program laminacji i liftingu, który pozwala błyskawicznie odmienić rzęsy i nie tylko. Dobry wybór dla dziewczyn, które nie mają czasu na kroki z udziałem wielu akcesoriów. Z drugiej strony, nakładanie produktów szczoteczkami jak do tuszu może nie podkręcić rzęs w pożądany sposób. 

Jak przeprowadzić laminowanie i lifting rzęs krok po kroku i ile trwa?

Kupując zestaw do laminacji rzęs w domu, w przypadku większości propozycji dołączona jest instrukcja obsługi. Mimo wszystko warto przed zakupem zorientować się, jak wygląda cała procedura, wykonywana w domowym zaciszu. Mimo niewielkiego skomplikowania nie będzie on bowiem tak prosty dla każdej kobiety.

Przed przystąpieniem do laminacji ważne jest, aby oczyścić i zmyć rzęsy, aby preparat mógł bezpośrednio dotrzeć do włosków. Robimy to za pomocą bezolejowego płynu czy szamponu do brwi i rzęs. Następnie kształtujemy rzęsy za pomocą silikonowych wałeczków, które bywają dołączone do zestawie. Gdyby były zbyt szerokie, należy dociąć je tak, by idealnie pasowały do powieki. Na dolną część, która będzie potem trzymać rzęsy, trzeba nałożyć niezbyt grubą warstwę kleju. Następnie wystarczy naczesać na nią włoski, delikatnie oddzielając każdy z nich.

Czas na lifting właściwy. Po nałożeniu preparatu i odczekaniu odpowiedniego czasu, rzęsy są neutralizowane i zmywane. Tak samo postępujemy ze wszystkimi preparatami z zestawu. 

Przy nakładaniu każdego z preparatów trzeba pamiętać o szczegółowym stosowaniu się do zaleceń producenta. Tylko wtedy można mieć pewność, że po liftingu rzęs, efekty będą tak trwałe i spektakularne, jak zapewniała marka oferująca zestaw. Po delikatnym zmyciu ostatniego kosmetyku wystarczy tylko zdjęcie silikonowych wałeczków z powiek. W ten sposób można łatwo wykorzystać zestaw liftingu rzęs w domu i odmienić swoje spojrzenie.

Ile trwa laminacja rzęs w takich warunkach? To zależy od wybranego setu. Z reguły jest to od kilkunastu minut do godziny. Pierwszy zabieg zawsze może być trochę dłuższy, lecz po nabraniu wprawy z pewnością uda się znacząco skrócić czas trwania kolejnych. Lifting i laminacja rzęs może wymagać pewnej precyzji i cierpliwości, dlatego warto dobrze zapoznać się z instrukcją obsługi oraz zobaczyć filmiki instruktażowe dostępne online. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *