Czy cienkie brwi z lat 90. naprawdę powróciły?

Autor: Monika Wydra


Pamiętasz jeszcze cienkie jak niteczki brwi z lat 90? Przez długi czas powrót tych niesławnych brwi był wątpliwy, ale obecnie po raz pierwszy wydaje się, że ten trend zaczyna dominować! Czy tak naprawdę jest? Zanim sięgniesz po pęsetę przeczytaj, jakie brwi będą modne w tym roku!

Czy to koniec grubych brwi?

Grube brwi, ciemne brwi, jasne brwi i rozjaśnione brwi. Nasze brwi bardzo dużo przechodzą, ponieważ tak jak włosy na głowie, stosunkowo łatwo poddają się modelowaniu i dlatego też często są w centrum zmieniających się trendów. Zbiorowym trendem ostatnich kilku lat było to, że brwi, niezależnie od koloru, musiały być tak grube, jak pozwala na to matka natura. W ruch szły pomady, odzywki, microblanding. Ale wydaje się, że teraz się to zmienia i tym razem to nie tylko plotka czy clickbait: cienkie brwi powróciły.

Jak wyglądały brwi w latach 90?

Większość z nas pamięta te czasy. Brwi w latach dziewięćdziesiątych musiały być cienkie do granic możliwości. Ponadto miały taką samą grubość na początku i na końcu, często układały się w kształt łagodnego łuku – na próżno było tam szukać charakterystycznego załamania brwi w ⅔ ich długości. Zbyt jasne brwi odkreślano kredką, aby jeszcze mocniej podkreślić cienki łuk. Wiele kobiet przyznaje, że wyrywały wtedy swoje brwi tak często, że włoski już nigdy nie odrosły! Modne było też depilowanie środkowej części brwi, na całej długości tak, aby postała podwójna linia.

Cienkie brwi znów są modne?

W ciągu ostatnich miesięcy coraz więcej osób zainspirowało się mikro-cienkimi brwiami z lat 90., które jak dotąd były wręcz zakazane i w złym guście przez lata – przede wszystkim ze względu na dość kiczowaty i nienaturalny efekt oraz przez wymóg nadmiernego i bolesnego wyskubywania brwi. Włosy przestaną rosnąć, jeśli będziesz je stale wyrywać, a ten trend na cienkie brwi sprawia, że wyrywaliśmy je przez kilka lat. Efekt? Mieszki włosowe w końcu ulegną uszkodzeniu lub staną się nieaktywne. Fakt, o którym wiele osób przekonało się na własnej skórze. Ale wydaje się, że to nie przeraża młodszego pokolenia, które znów jest gotowe na cienkie brwi.

Trend widać między innymi w stylizacjach Belli Hadid, aktorki Barbie Ferreira i artystki FKA Twigs. Wraz z bardziej znanymi kobietami prezentującymi swój wygląd we własnych mediach społecznościowych, pojawił się również trend na TikTok, gdzie można wypróbować trend w mniej trwały sposób za pomocą filtra. Filtr Y2K i hashtag #thineybrows zyskują  popularność! Okazuje się, że ludzie chcą wypróbować jak wyglądałyby ich cienkie brwi. Teraz pozostaje tylko pytanie, czy trend się utrzyma i czy rzeczywiście skończy się na tym, że ludzie wezmą sprawę – i pęsety – w swoje ręce?