Opadające powieki: przyczyny i sposoby na poprawę ich wyglądu

Autor: Monika Wydra


Opadające powieki sprawiają, że wyglądamy dużo starzej niż w rzeczywistości. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna, dlatego ma na nią wpływ wiele niekorzystnych czynników. Istnieją jednak dobre sposoby, dzięki którym można skorygować problem.

Można skorygować je chirurgicznie, dokładnie wytuszować rzęsy i zakryć problem albo poprawić ich wygląd poprzez domowe ćwiczenia.

Opadające powieki – przyczyny

Skóra powiek jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa na wiatr i inne czynniki zewnętrzne, a także substancje chemiczne. Jest cienka, łatwo się przesusza, a w związku z tym jest problematyczna.

Pod skórą znajdują się mięśnie i tłuszcz. Tłuszcz to wypełniacz, bez którego skóra zaczyna opadać. Mięśnie natomiast utrzymują skórę, jednak z wiekiem są coraz słabsze. Przestają radzić sobie z utrzymywaniem jej w ryzach, więc zaczyna opadać. Dzieje się tak głównie po 40 roku życia, kiedy skóra traci niezbędny wapń.

Wraz z upływem lat zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny w naszej skórze. To składniki, które są odpowiedzialne za jej jędrność, młodość i sprężystość. Defekty są najbardziej widoczne na skórze wrażliwej, czyli m.in. na powiekach.

Przewlekły stres czy niewłaściwa pielęgnacja skóry wokół oczu również są przyczyną opadania powieki.

Co ma wpływ na opadanie powiek?

  • utrata wagi,
  • starzenie się organizmu,
  • osłabienie mięśni,
  • przewlekły stres,
  • nieodpowiednia pielęgnacja.

Opadająca powieka – co robić?

Nie zatrzymamy lat, jednak możemy sprawić, że skóra wokół oczu będzie wyglądała znacznie lepiej, a powieka nie będzie aż tak opadać. Jak pielęgnować skórę powiek?

Przede wszystkim delikatna skóra powiek potrzebuje optymalnego poziomu nawilżenia. Kremy czy żele mają właściwości anty-aging, dzięki czemu nie musimy zdradzać swojego wieku. Kosmetyki powinny być pozbawione silikonów, wysuszających alkoholi, szkodliwych parabenów.

Kremy należy nakładać, zaczynając od kącika wewnątrz, a następnie kierować go ku górnej powiece i z powrotem do wewnętrznego kącika. Taki produkt można stosować nawet kilkukrotnie w ciągu dnia, jeżeli skóra jest mocno wysuszona. Delikatne wklepywanie preparatu poprawi mikrokrążenie, dzięki czemu skóra będzie w lepszej kondycji.

Opadające powieki – ćwiczenia

Ćwiczenia są bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się problemu opadającej powieki. Wymagają odrobiny wprawy, a przede wszystkim regularności. Joga oczu jest coraz bardziej znana, ponieważ pobudza krążenie i dotlenia komórki skóry.

ĆWICZENIE NR 1

Stań naprzeciwko lustra, otwórz oczy najszerzej jak możesz. Weź bardzo głęboki oddech, a następnie zrób wydech. Postaraj się rozluźnić i zamknij oczy. Powtarzaj czynność kilka razy i nie marszcz czoła.

ĆWICZENIE NR 2

Rozluźnij się. Spójrz jak najwyżej w górę, nie marszcz czoła i nie ruszaj głową. Następnie zrób głębszy oddech i wydech. Zamknij oczy. Powtarzaj ćwiczenie kilkukrotnie.

ĆWICZENIE NR 3

Dotknij opuszkami palców punkty na skroni za zewnętrznymi kącikami oczu. Naciskaj tak, aby wyglądały na skośne. Trzymaj przez kilka sekund, puść, rozluźnij się. Zrób około pięciu powtórzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *