Kolagen do picia. Czy pomaga skórze starzejącej się?

Autor: Monika Wydra


O dobroczynnym wpływie kolagenu na kondycję i wygląd skóry powiedziano już wiele. Ostatnio jednak modne stało się… picie kolagenu. Czy ten składnik działa tak samo dobrze dostarczony od wewnątrz jak nałożony na skórę?

Nasza skóra zbudowana jest z wielu różnorodnych elementów. Jednym z ważniejszych dla utrzymania jej elastyczności są włókna kolagenowe i elastynowe – to one tworzą „szkielet” naszej skóry, są dla niej podporą. Sprawiają, że jest sprężysta, napięta i młoda.

Niestety wraz z wiekiem spada ilość kolagenu w naszym organizmie, a wspominane włókna tracą swoją moc. Coraz trudniej jest im utrzymać pierwotną jędrność skóry, w efekcie czego pojawiają się zmarszczki.

Pielęgnacja skóry starzejącej się

Tak naprawdę już po 25 roku życia powinniśmy wprowadzać do swojej pielęgnacji produkty, które uzupełnią te niedobory. Ważne jest pobudzanie odnowy komórkowej i stosowanie kosmetyków anti-age, które – już na tym wczesnym etapie – opóźniają procesy starzenia się skóry. Jeśli się postaramy to włókna kolagenowe zachowają swoją elastyczność na dużo dłużej.

Kolagen można dostarczyć na kilka sposobów. Najczęściej szukamy go w kosmetykach, bo serum z dodatkiem kolagenu wydaje się najrozsądniejszym wyborem. Ale to nie jedyna forma, w jakiej możemy go przyjmować.

Eliksir młodości, czyli kolagen do picia

Coraz popularniejsze stają się suplementy z kolagenem, które mają pomagać w zachowaniu młodości skóry od wewnątrz – w teorii jest to skuteczniejsze niż stosowanie substancji odżywczych na skórę, bo wszystkie najważniejsze procesy dzieją się w jej głębokich warstwach.

Czy picie kolagenu sprawdza się lepiej niż stosowanie go w kremie lub serum? To zależy m.in. od regularności stosowania i długości takiej kuracji. Jeśli stosujemy się do zaleceń, to kolagen do picia z pewnością:

  • ujędrnia i uelastycznia skórę,
  • opóźnia pojawienie się zmarszczek,
  • zapewnia skórze lepsze nawodnienie,
  • a do tego wzmacnia włosy i paznokcie.

Suplementy z kolagenem

Wybór produktów do picia z dodatkiem kolagenu jest naprawdę duży. Dobrze jest sięgać po te, w których mamy wysokie stężenie kolagenu – taki suplement zadziała szybciej i będzie efektywniejszy.

Co ciekawe kolagen do picia może być całkiem smaczny, ponieważ producenci coraz częściej wzbogacają go o dodatki smakowe. Dziś z łatwością dostaniemy już kolagenowy shake w różnych smakach np. pomarańczowym, truskawkowym, melonowym, a nawet arbuzowym!

Jak długo trzeba pić kolagen?

UWAGA! Pamiętajmy, że suplementacja kolagenu to minimum 3 miesiące. Tyle powinno trwać codzienne picie kolagenu, aby zauważyć realny wpływ suplementu na stan naszej skóry, włosów, czy paznokci. Shake z kolagenem wypity tylko jeden raz, nie przyniesie żadnej poprawy.

Żeby suplement z kolagenem zadziałał, musi minąć trochę czasu. Potrzebna jest też odpowiednia dawka. Oba te warunki sprawiają, że już po 2-3 tygodniach widać poprawę, a z każdym kolejnym skóra jest jędrniejsza i piękniejsza.

Picie kolagenu to najprostsza droga do pięknej skóry.

Warto spróbować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *