Laminacja brwi – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!

Autor: Monika Wydra


Laminacja brwi jest jednym z najpopularniejszych zabiegów. Od zeszłego roku coraz chętniej po niego sięgamy. I słusznie! Dzięki laminacji nasze brwi pozostają idealnie ułożone nawet od razu po wstaniu. W związku z wieloma wątpliwościami i pytaniami, zdecydowałyśmy się odpowiedzieć: ile kosztuje laminacja brwi, czy zabieg można wykonać samodzielnie w domu, jak długo utrzymują się efekty i wiele więcej. 

Pierwsze i najczęściej zadawane pytanie: Czy laminację brwi można wykonać samodzielnie w domu? 

Teoretycznie tak, ale praktycznie odradzamy. Powód jest prosty: w czasie zabiegu należy używać profesjonalnych preparatów, a jednym z nich jest aktywator z kwasem tioglikolowym. Nieumiejętne użycie go może poprowadzić do podrażnienia skóry i uszkodzenia włosków. Wtedy efekt będzie daleki od zamierzonego. Profesjonalista przestrzega zasad bezpieczeństwa i zachowuje podczas zabiegu specjalną ostrożność. W związku z czym, po zaawansowaną stylizację brwi powinniśmy udać się do salonu kosmetycznego. 

Drugie pytanie brzmi: Jak długo utrzymują się efekty laminacji?

Odpowiadamy: to zależy. Przede wszystkim od naturalnych predyspozycji. Każdy ma inny cykl życia włosków, więc efekty u jednej osoby utrzymają się o wiele dłużej, niż u innej. Przyjąć jednak można, że efekty utrzymują się od 4 do nawet 8 tygodni. 

Jak dbać o brwi po zabiegu?

Aby cieszyć się efektami zabiegu jak najdłużej, należy przestrzegać kilku zasad. Na pewno kosmetolog o nich przypomni. Kluczowe jest pierwsze 24 godziny po zabiegu – nie powinno się wtedy w ogóle moczyć wodą brwi. Należy również ograniczyć dotykanie okolic brwi. Już po upływie doby od zabiegu można myć twarz, iść na basen, czy malować brwi.

Czy mam wpływ na długość efektów laminacji? 

Przeczesywanie brwi specjalną szczoteczką i nawilżanie włosków olejkiem co pewien czas na pewno nie zaszkodzi, a może nawet przedłużyć efekty zabiegu.

Ile trwa zabieg laminacji brwi?

Zabieg trwa około 45 minut. Oczywiście czas może się wydłużyć, jeśli do laminacji dodamy hennę, botox, bądź regulację. Wtedy powinniśmy być przygotowane nawet na 1 h 30 minut.

Jaka jest cena laminacji brwi? 

Koszty różnią się w zależności od miejsca zamieszkania. Orientacyjnie jest to kwota od 100 do 250 złotych. Najlepiej sprawdzić cennik w salonach kosmetycznych w swojej okolicy i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Czasem dodanie henny bądź botoksu znacząco podnosi cenę, choć niekiedy w pakiecie cena jest promocyjna.

Czy każde brwi są podatne na zabieg laminacji?

Jak najbardziej tak! Oczywiście efekty będą różnić się w zależności od tego, jakie nasze włoski są naturalnie. Efekt będzie bardziej spektakularny u brunetki z gęstymi brwiami, niż u blondynki z rzadkimi i jasnymi brwiami. Jednak nie ma co się martwić, po wykonaniu laminacji istnieje możliwość dodatkowego nałożenia henny bądź botoksu – wtedy efekt na pewno będzie powalający!

Czy są jakieś przeciwskazania do wykonania zabiegu laminacji brwi? 

Zabieg laminacji jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Niemniej jednak nakładane produkty mają bezpośredni kontakt z naszą skórą, wobec czego do przeciwwskazań należą:

  • uczulenie na składniki używanych preparatów,
  • podrażnienie okolic oczu
  • niedawne operacje w okolicach oczu (również plastyczne)
  • bycie w trakcie chemioterapii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *