Azjatyckie składniki w kosmetykach z całego świata. Jak działają i jakie mają właściwości?

Autor: Monika Wydra


Jakiś czas temu nastał prawdziwy boom na azjatycką pielęgnację skóry. Kosmetyki, akcesoria, sposób dbania o urodę i wiele innych sztuczek rodem z Japonii lub Korei podbiło serca wielu kobiet. Czy ten trend utrzymuje się aż do dziś? Sprawdźmy to, zapoznając się ze  składnikami niektórych produktów.

Składniki prosto z Azji

Azjatyckie kosmetyki z naturalnymi składnikami w połączeniu z nowoczesną technologią zapewniają skórze niesamowite efekty. W składach takich produktów najczęściej znajdują się następujące substancje: żeń-szeń, ekstrakt z zielonej herbaty, wyciąg z ryżu, bambusa, alg morskich, ekstrakt z miłorzębu, imbiru i kwiatu lotosu.

Azjatyckie składniki i ich wpływ na skórę

Kosmetyki z azjatyckimi składnikami pomagają pokonać wiele skórnych problemów:

  • żeń-szeń działa antyoksydacyjnie, wygładza zmarszczki i zwalcza cellulit, świetnie nadaje się do cery dojrzałej i osłabionych włosów;
  • wyciąg z ryżu zawiera proteiny i odbudowuje hydrolipidową barierę naskórka, ma działanie odżywcze, pobudzające produkcję kolagenu i działanie przeciwzmarszczkowe;
  • imbir ma właściwości antybakteryjne i rozgrzewające, pomaga w modelowaniu sylwetki, oczyszcza twarz;

Jak działa zielona herbata?

Zielona herbata to nie tylko energetyzujący i bardzo zdrowy napój, lecz także składnik azjatyckich kosmetyków. Zawiera witaminy, minerały i antyoksydanty. Jest idealna do pielęgnacji skóry dojrzałej, suchej i trądzikowej. Ujędrnia, nawilża, wygładza zmarszczki, koi stany zapalne, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, zwalcza łupież i cellulit.

Jak działa kwiat lotosu?

Kwiat lotosu w Azji wykorzystuje się w kuchni, medycynie i do pielęgnacji urody. Wytwarza się z niego olejek lotosowy, który ma właściwości aromaterapeutyczne – łagodzi i relaksuje. Lotos działa również nawilżająco, przeciwstarzeniowo i antytrądzikowo.

Jak działa miłorząb japoński?

Wyciąg z liści miłorzębu japońskiego wzmacnia naczynia krwionośne, hamuje procesy starzenia się skóry i likwiduje cienie pod oczami. Jest często stosowany w kremach pod oczy i produktach do pielęgnacji skóry naczyniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *