Jak dbać o włosy farbowane? Color Minded Sulfate Free Shampoo od Bumble and Bumble

Autor: Monika Wydra


Czy na pewno wiesz, jak dbać włosy farbowane? Oprócz tego, że nakładasz na nie farbę, szamponetki lub inne produkty koloryzujące, powinnaś do codziennej pielęgnacji włączyć kosmetyki nawilżające. Przyda się również kapelusz, czapka lub czepek kąpielowy. Dlaczego? Farby zawierają duże stężenia amoniaku – utrwalacza koloru. Z jednej strony nadaje on włosom ładne barwy, odcienie i refleksy. Z drugiej – wysusza, prowadzi do utraty blasku, powoduje wypadanie i rozdwajanie końcówek. Szamponetki lub produkty, które czasowo zabarwiają włosy, również posiadają amoniak; jego stężenie jest niższe, lecz ciągle niebezpieczne dla włosów. Jak zatem dbać o farbowane włosy?

Zacznijmy od praktycznych trików. Latem włosy farbowane chowaj pod kapeluszem lub ochraniaj kosmetykami z filtrami przeciwsłonecznymi. Zimą natomiast nawilżaj włosy, noś ciepłe nakrycia głowy i stosuj produkty antystatyczne. Jeżeli chodzisz na basen, zawsze zakładaj czepek kąpielowy – chlorowana woda dodatkowo wysusza włosy. Jakich kosmetyków używać? Najlepsze będą te o właściwościach nawilżających i nabłyszczających. Wypróbować możesz szampon marki Bumble and Bumble, Color Minded Sulfate Free Shampoo.

Kosmetyk nie posiada siarczanów, czyli substancji powodujących przesuszenie włosów. Szampon delikatnie oczyszcza skórę głowy i pasemka. Zapobiega matowieniu, wysuszeniu, wypadaniu włosów i rozdwajaniu końcówek. Color Minded Sulfate Free Shampoo zamknięty jest w 250 ml butelce. Dla lepszej ochrony włosów, a także koloru, zastosować można inne kosmetyki z serii. A są to: odżywka w tubce, preparat wykańczający fryzurę i odżywką z filtrem UV. Kosmetyki marki Bumble and Bumble polecane są do wszystkich rodzajów włosów, na które nałożono produkty koloryzujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *