Rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs. Która jest najlepsza?

Autor: Monika Wydra


Tusze do rzęs różnią się nie tylko działaniem i składnikami. Mogą mieć różne aplikatory, przez co zmienia się też ich wygoda użycia oraz efekty. Która szczoteczka tuszu do rzęs jest najlepsza?

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele jest rodzajów szczoteczek w tuszach do rzęs, ponieważ z przyzwyczajenia sięgamy z reguły po tę samą maskarę. Jeśli też nie wiesz, jakie są rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Możesz się zaskoczyć!

Szczoteczka tuszu do rzęs jest ważna!

Wszystko to, co można zrobić z rzęsami, jak je pomalować, jak wystylizować i w jaki sposób podkreślić, możliwe jest dzięki odpowiedniemu aplikatorowi. Ważna jest też konsystencja formuły, która powinna otulać rzęsy, a nie je sklejać. Jednak nawet najlepszej konsystencji tusz do rzęs nie będzie łatwy do zaaplikowania, jeśli jego szczoteczka będzie np. za duża. To dlatego najważniejsza w maskarze jest odpowiednia spiralka. Czyli jaka?

JAKIE SĄ RODZAJE SZCZOTECZEK W TUSZACH DO RZĘS?

Każdy producent szczyci się tym, że jego tusz do rzęs ma innowacyjną, inną niż wszystkie i oryginalną szczoteczkę. W wielu przypadkach są to niemal takie same aplikatory, które różnią się co najwyżej minimalnie długością lub gęstością.

Oto najpopularniejsze kształty szczoteczek w tuszach.

 • Klasyczna szczoteczka – prosta, średniej wielkości, z jednakowym
 • włosiem.
 • Duża szczoteczka – wersja maxi szczoteczki klasycznej, dla dużych oczu.
 • Mikroszczoteczka – bardzo cienka, prosta, ze spiralnie ułożonym włosiem.
 • Szczoteczka uniwersalna – prosta, zwężana na końcach, z różnym włosiem.
 • Szczoteczka-kulka – niewielka, okrągła, z włosiem ułożonym w formie kulki.
 • Szczoteczka-grzebyk – prosta, z włosiem dłuższym tylko z jednej strony.
 • Łukowata szczoteczka – średniej wielkości, wygięta w łagodny łuk.

Rzecz jasna szczoteczki w tuszach do rzęs różnią się nie tylko kształtem, ale też wielkością (mogą być grubsze i dłuższe, lub węższe i chudsze) oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Najpopularniejsze są aplikatory silikonowe, ale możemy znaleźć tusze ze szczoteczkami z wielu innych materiałów.

Rodzaje szczoteczek w tuszach pod względem materiału:

 • silikonowe o dużo większej elastyczności,
 • z innego rodzaju elastomerów,
 • z nylonowych włókien,
 • metalowe (najczęściej w formie pręcika).

KTÓRY TUSZ DO RZĘS JEST NAJLEPSZY?

Warto kierować się przy wyborze maskary nie tylko jej działaniem, ale również aplikatorem. Które tusze do rzęs (z uwagi na rodzaj spiralki) są najprostsze w użyciu i dają najlepsze efekty?

Szczoteczka w tuszu do rzęs powinna spełniać swoje zadanie, czyli dokładnie aplikować kosmetyk i rozczesywać rzęsy, ale też ułatwiać makijaż. Jeśli musimy się namęczyć, że dobrze pomalować nią rzęsy, nie nadaje się. Oczywiście aplikator musi też być dopasowany do wielkości i kształtu naszych oczu – jeśli mamy małe oczy i krótkie rzęsy, duża szczoteczka się nie sprawdzi. Warto zwrócić też uwagę na łatwość czyszczenia, elastyczność i hipoalergiczność aplikatora. Pod tym względem zwycięża zdecydowanie silikonowa szczoteczka w tuszu do rzęs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *