Czym pielęgnować brwi – olejkiem, odżywką czy domowymi sposobami?

Autor: Monika Wydra


Kształt brwi zależy od tego, jak je wyregulujemy. Jednak ich gęstość, grubość i kolor to już cechy wynikające z kondycji. Zdrowe brwi są piękniejsze. Czym pielęgnować brwi, kiedy zależy nam najlepszych efektach?

Dawniej nie przykładano wielkiej wagi do pielęgnacji brwi – wyrywano je i malowano od nowa, aby były piękne. Dziś nikt nie zaprzecza, że brwi również trzeba pielęgnować. Podobnie jak włosy, potrzebują zestawu witamin i minerałów, aby rosnąć zdrowe i gęste. Jeśli są dobrze nawilżone, odżywione i zregenerowane, nie trzeba wielu zabiegów upiększających, aby wyglądały pięknie.

Zanim zdecydujemy się na konkretną odżywkę lub inną metodę pielęgnacji, warto poznać podstawowe zasady dbania o brwi. Jak robić to dobrze?

Pielęgnacja brwi – zasady

Brwi, mimo że dużo mniejsze i krótsze niż włosy, potrzebują tak samo dużo składników odżywczych. Nie dostarczymy ich w diecie, dlatego ważna jest codzienna pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami. Żeby brwi były gęste, ciemne i pięknie zarysowane, musimy o nie zadbać. Jak?

  1. Zbyt intensywny demakijaż może niszczyć i łamać brwi.
  2. Wpływ na zdrowie brwi ma nie tylko dieta, ale też pielęgnacja.
  3. Stosowanie kosmetyków pielęgnujących jest ważne.
  4. Do makijażu brwi także warto używać naturalnych produktów.
  5. Należy nawilżać i odżywiać brwi każdego dnia, bez przerw.

Czym pielęgnować brwi?

Wiele kobiet, które uświadamiają sobie, że ich brwi wymagają wzmocnienia, staje przed dylematem, jaki kosmetyk wybrać. Do wyboru mamy naturalne sposoby pielęgnacji (olejowanie, wcieranie wazeliny, nakładanie masek z siemienia lnianego, żółtka lub cytryny) oraz dbanie o brwi profesjonalnymi kosmetykami (odżywkami, bazami pod makijaż, żelami utrwalającymi).

Zdecydowanie najlepsze są odżywki do brwi, dla których często jako tańszy zamiennik wymienia się olejek rycynowy. Warto jednak bliżej przyjrzeć się też innym pomysłom i odpowiedzieć na pytanie, czym najlepiej dbać o brwi.

SPOSOBY PIELĘGNACJI BRWI

Nr 1. Odżywka do brwi

Najlepszy pomysł to zdecydowanie odżywka do brwi. Oczywiście nie każda jest tak samo skuteczna, ale jeżeli wybierzemy dobrze skomponowany i polecany produkt, możemy być pewni, że szybko i trwale nawilży, wzmocni i zagęści brwi. Grunt to regularne aplikowanie serum na brwi, co nie jest trudne z uwagi na wodnistą formułę i wygodny aplikator. Jeśli zależy nam na najlepszych efektach, odżywka do brwi to zdecydowanie opcja, którą powinniśmy brać pod uwagę jako pierwszą. Zapłacimy więcej, ale otrzymamy w zamian za to efekty, które przejdą nasze najśmielsze oczekiwania. Brwi piękne jak nigdy przedtem? To możliwe.

Nr 2. Odżywcza baza do brwi

Część osób decyduje się na pielęgnowanie brwi podczas makijażu. W tym celu sięgają po specjalne bazy do brwi wzbogacone o składniki pielęgnujące. Nałożone przed makijażem mają działać na dwa sposoby – ułatwiać i utrwalać make-up oraz pielęgnować brwi przez cały dzień. Niestety nawet najlepsza baza do brwi nie zadziała tak dobrze, jak odżywka. Właściwości pielęgnacyjne takich kosmetyków są bardzo delikatne, ponieważ są tylko dodatkiem.

Nr 3. Olejek rycynowy

Wśród naturalnych i tańszych metod pielęgnacji brwi, niekwestionowanym zwycięzcą jest olejek rycynowy. Stosują go kobiety w różnych częściach świata i nie jest on żadną nowością. Wspiera wzrost włosów, zagęszcza, przyciemnia i wzmacnia. Niestety jego działanie jest dużo wolniejsze i słabsze niż w przypadku profesjonalnej odżywki do brwi. Trudniej go również nałożyć z uwagi na brak aplikatora i bardzo gęstą formułę.

Nr 4. Wazelina kosmetyczna

Wzrost brwi przyspiesza również delikatny masaż, który dobrze wpływa na krążenie w skórze głowy i absorbowanie składników odżywczych. Do delikatnego masażu zdecydowanie najlepiej sprawdza się wazelina kosmetyczna, która dodatkowo nawilża, natłuszcza i nabłyszcza nasze brwi. To jeden z mniej popularnych sposobów, głównie z uwagi na jego słabe działanie. Stosowanie wazeliny na brwi można jednak wprowadzić jako zabieg dodatkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *