Najlepsze domowe kosmetyki do twarzy, ciała i włosów 

Autor: Monika Wydra


Obecnie powstaje coraz więcej marek kosmetycznych, a te już obecne stale poszerzają swój asortyment. Czasem przez tę ilość produktów ciężko jest wybrać coś dla siebie. W tym artykule przedstawiamy listę kosmetyków do ciała, twarzy i włosów, które z łatwością zrobicie w domu. 

Jakie są zalety robienia domowych kosmetyków? 

Robienie domowych kosmetyków wspólnie z najbliższymi może przynieść sporo frajdy. Kolejną zaletą jest stosunkowo niski koszt, ponieważ do ich produkcji wykorzystuje się z reguły składniki, które już mamy w domu. Kolejną sprawą jest satysfakcja z działania własnoręcznie zrobionych produktów.

Domowe kosmetyki: 

1. Tonik 

Tonik jest kosmetykiem, do którego potrzebować najmniejszej ilości składników. Tak naprawdę potrzebna jest tylko gorąca woda i jeden z dodatków, od którego zależą właściwości toniku. Będą to:

  • cytryna – tonik rozjaśniający
  • zielona herbata – tonik na trądzik
  • płatki róży – tonik dla cery naczynkowej
  • aloes – tonik nawilżający

Dobierz drugi składnik toniku w zależności od swoich potrzeb skórnych i do dzieła! Szczególnie polecamy przelanie toniku do buteleczki z atomizerem i pryskania bezpośrednio na twarz. Niemniej jednak równie dobrze możesz także użyć wacików.

2. Maseczka 

Aby zrobić domową maseczkę,  potrzebne nam będą produkty, które na co dzień jemy. Bazą będzie jogurt i miód. Do nich należy dodać banana, awokado, oliwę z oliwek, bądź coś jeszcze innego. Przede wszystkim wybierajcie takie produkty, które Was nie uczulają. Najlepiej jest najpierw przeprowadzić próbę uczuleniową. Takie domowe maseczki dostarczą doskonałą dawkę odżywienia i nawilżenia.

3. Peeling do ciała i twarzy 

Świetnym zastosowaniem fusów po kawie jest zrobienie z nich kosmetyku. Jest on idealną bazą do peelingu, którego możemy użyć zarówno do całego ciała, jak i do twarzy. Do fusów powinnyśmy dodać cukier, a także miód bądź oliwę z oliwek. W zależności od proporcji wyjdzie Wam mocniejsza, bądź delikatniejsza wersja. Taki peeling śmiało możecie stosować raz w tygodniu.

4. Piwna płukanka do włosów 

Takie zastosowanie piwa pewnie będzie dla większości z Was zaskoczeniem. Okazuje się, że to właśnie ten alkoholowy napój jest sposobem na lśniące, gładkie i sypkie włosy. Należy przelać piwo do szklanki i odczekać minimum 30 minut, aż gaz się ulotni. Następnie należy płukać włosy w piwie, można go także rozcieńczyć wodą. Nie trzeba ich później dodatkowo spłukiwać. Nie martwcie się, charakterystyczny zapach piwa ulotni się już po kilkunastu minutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *