Depilacja woskiem krok po kroku, czyli przygotuj nogi na lato

Autor: Monika Wydra


Depilacja woskiem jest jedną ze skuteczniejszych metod usuwania owłosienia. W trakcie zabiegu włoski są wyrywane wraz z cebulkami, co skutecznie opóźnia ich odrost. W efekcie gładką skórą możemy cieszyć się przez około trzy tygodnie. Jeżeli i ty chcesz przetestować ten sposób, to sprawdź, jak zrobić to poprawnie.

Który wosk do depilacji wybrać?

Do depilacji możesz zastosować jeden z trzech rodzajów wosku: podgrzewany płynny, w plastrach lub na rolce. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, dlatego warto przetestować je wszystkie i wybrać najlepszy. Podgrzewanie wosku w naczyniu jest dość czasochłonne i wymaga wprawy w nakładaniu i stosowaniu. Wosk w plastrach wystarczy ogrzać w dłoniach, a ten w rolce podłączyć do podgrzewacza. Sposób nakładania i zrywania wosku w obydwu metodach jest taki sam.

Depilacja woskiem – o tym pamiętaj

Przed depilacją woskiem przyjrzyj się swoim włoskom i skórze. Włoski muszą mieć długość minimum 5 mm, bo do krótszych wosk się nie przyklei. Co więcej skórę przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić, zrobić peeling, odtłuścić i dokładnie osuszyć. Jeżeli będą na niej jakiekolwiek zabrudzenia i kropelki wody, to wosk do niej będzie przylegał.

Jak depilować skórę woskiem?

Sprawdź temperaturę wosku – nie może być ani za zimny, ani za gorący. Warstwa nałożona na skórę powinna być na tyle cienka, by z łatwością dała się odkleić, ale na tyle gruba, żeby bez przeszkód pokryła wszystkie włoski. Wosk w płynie, plastrze lub w rolce nakłada się w tym samym kierunku, w którym rosną włoski; wosk zrywa się w kierunku przeciwnym. Kiedy będziesz odrywała wosk, to pamiętaj, żeby delikatnie naciągnąć skórę i wykonać ruch dłonią równolegle do powierzchni ciała.

Jak dbać o skórę po depilacji?

Po depilacji na skórę dobrze jest nałożyć łagodzący kosmetyk z zawartością na przykład ekstraktu z aloesu, a w razie konieczności zastosować miejscowy środek znieczulający lub przeciwbólowy. Skórę możesz schłodzić zimnym kompresem, który obkurczy naczynia krwionośne i uchroni skórę przed podrażnieniami. Jeżeli planujesz depilować miejsca intymne, to użyj produktów antybakteryjnych. Przez kilka dni po depilacji unikaj słońca i używaj kremów z odpowiednio wysokim filtrem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *