Fenomen! Najbardziej Ce-niona z witamin – jak działa na skórę witamina C?

Autor: Monika Wydra


Witamina C – czyli kwas L – askorbinowy to wciąż jedna z najważniejszych witamin w pielęgnacji skóry. Uczestniczy w wielu procesach biochemicznych, a do legendy przeszedł już jej silny potencjał antyoksydacyjny. To witamina sprzyjająca młodości, która powinny stosować zarówno osoby po 20 roku życia, jak i te o dojrzałej skórze. Organizm ludzki nie potrafi sam syntetyzować witaminy C, dlatego w pielęgnacji trzeba stosować ją zewnętrznie na skórę. Dowiedz się, która forma witaminy C jest najlepsza i jak ją stosować, aby skóra czerpała z niej maksimum korzyści.

Witamina C – właściwości i działanie na skórę

Zbyt małą ilość witaminy C w organizmie widać od razu po stanie skóry: staje się mało elastyczna, szara i matowa, zmęczona, skłonna do zmarszczek, odwodniona, o nieładnym kolorycie i z niedoskonałościami.

Okazuje się, że C to witamina, bez której komórki nie regenerują się prawidłowo. Jej fenomen polega na tym, że pewne efekty są widoczne od razu po zastosowaniu jej na skórze.
Witamina C – efekt natychmiastowy: rozświetlenie oraz poprawa kolorytu skóry. Cera staje się nawilżona, rozświetlona, wygląda zdrowiej, młodziej i piękniej. To bardzo wdzięczny składnik pielęgnacyjny, który daje szybkie efekty w krótkim czasie.

Witamina C – efekty widoczne po pewnym czasie – systematycznie używana witamina C poprawia “jakość” skóry, dba o jej młodość, jędrność i elastyczność, spłyca drobne zmarszczki, doskonale wygładza i zmniejsza widoczność plam i przebarwień. To składnik kosmetyczny, który pozostawia skórę piękną i bez skazy.

Witamina C jak żadna inna wpływa na syntezę kolagenu typu I i III – to właśnie on jest najważniejszym składnikiem skóry właściwej i substancją podporową, która dba o stan naczyń krwionośnych oraz jędrność skóry. Pod tym względem witamina C deklasuje nawet witaminę E, okrzyknięta “witaminą młodości”!

Witamina C – właściwości kosmetyczne

 • spłyca zmarszczki, poprawia jakość skóry;
 • wymiata wolne rodniki, neutralizuje reaktywne formy tlenu;
 • oczyszcza skórę z toksyn;
 • pobudza komórki do odnowy;
 • aktywuje syntezę kolagenu typu I i III;
 • rozświetla skórę, poprawia jej wygląd i jędrność;
 • wzmacnia naczynia krwionośne;
 • rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne;
 • stanowi naturalny filtr ochronny;
 • ma właściwości przeciwzapalne;
 • zwalcza trądzik, leczy krostki i niedoskonałości;
 • pomaga pozbyć się śladów po trądziku;
 • rozjaśnia, ujednolica koloryt skóry;
 • wspomaga ochronę UV;

Jaka witamina C jest najlepsza w kosmetykach?

Już od lat wiadomo, że nie ma lepszej formy witaminy C niż kwas askorbinowy, ponieważ wykazuje on najsilniejszą aktywność biologiczną w skórze. Kwas askorbinowy jest jednak nietrwały. Taka forma witaminy C jest niestabilna, dlatego naukowcy wciąż opracowywali nowe formy, które maiły działać równie silnie na komórki skóry.

Po wielu stabilnych, lecz słabo działających składnikach stworzono etylowany kwas askorbinowy (E-AA – Ethyl Ascorbic Acid). Dopiero ta, najnowsza, stabilna pochodna witaminy C daje najlepsze efekty w pielęgnacji skóry, a przy tym jest rozpuszczalna w wodzie.

Etylowany kwas askorbinowy szybko został określony „nową generacją witaminy C”. Tylko on zapewnia tak korzystne efekty w pielęgnacji skóry i jest lubiany przez cerę w każdym wieku.

Witamina C w kosmetyku – co zrobić, aby doskonale działała?

Kosmetolodzy i dermatolodzy są zgodni: chcesz używać witaminy C i doczekać się najlepszych efektów? Stosuj serum! To najlepsza forma podania „królowej witamin” na skórę. Dlaczego serum deklasuje krem? Ponieważ to ono spełnia najwięcej wymogów pielęgnacyjnych: jest kumulacją najlepszych substancji aktywnych, które nie osiadają na powierzchni skóry, ale docierają do głębszych struktur i tam wpływają na poprawę jakości cery. Właśnie dlatego serum jest lekką, wodnistą substancją, która ma możliwość wnikania głębiej w naskórek.

Serum z witaminą C to jeden z filarów pielęgnacji skóry, istotny w każdym wieku. Niezależnie od tego czy masz 20, czy 40 lat – serum z witaminą C powinno zagościć w Twojej łazience. Efekty będą nieocenione.

Jak wybrać dobre serum z witaminą C?

Dobre serum do twarzy zawiera najbardziej stabilną formę witaminy C. Szukaj w składzie INCI etylowanego kwasu askorbinowego, opisywanego jako E-AA – Ethyl Ascorbic Acid.
Dobre serum do twarzy zawiera też często inne dobre składniki pielęgnacyjne, oraz jest wydane w ciemnej buteleczce, która zabezpiecza cenną witaminę C przed światłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *