Jak raz na zawsze pozbyć się przebarwień?

Autor: Monika Wydra


Różnokolorowe, małe i duże, mniej lub bardziej widoczne. Niedoskonałości, bo o nich mowa, spędzają sen z powiek wielu kobietom. Pogarszają wygląd, psują makijaż i w żaden sposób nie można ich wyleczyć. Ale czy na pewno? Sprawdź, jak raz na zawsze pozbyć się przebarwień.

przebarwienia.jpg

Promieniowanie słoneczne, schorzenia skóry, ciąża, palenie papierosów, geny. Te i wiele innych czynników jest odpowiedzialnych za powstawanie przebarwień. Niedoskonałości pojawiające się na skórze mogą przybierać różne formy i kształty, mają brązowy, czerwony lub jasnoróżowy kolor, są płaskie lub bardziej wypukłe (zgrubiałe). Na szczęście ze wszystkimi można sobie poradzić. Od ciebie zależy jedynie, jak wiele jesteś w stanie zrobić, aby mieć gładką i piękną buzię. A sposobów jest naprawdę dużo: poczynając od stosowania kosmetyków maskujących, poprzez kuracje lekami i kosmetykami, a skończywszy na zabiegach medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej.

Jeżeli zależy ci na usunięciu małych przebarwień o ciemnej barwie, codziennie stosuj filtry przeciwsłoneczne. Aby ochronić skórę przed działaniem promieniowania UV, wystarczy, że systematycznie będziesz nakładała kosmetyk z SPF 30. Aplikację przeprowadzaj każdego dnia i to niezależnie od stopnia nasłonecznienia. Wraz z kremem z filtrem przeciwsłonecznym używaj kosmetyku nawilżającego; krem stosuj pod makijaż. Równie dobre efekty przyniesie kuracja kosmetykami z zawartością hydrochinonu. Substancja rozjaśnia przebarwienia bez penetracji głębszych warstw skóry. Pamiętaj, aby do zabiegu wykorzystać preparat z 2% stężeniem hydrochinonu.

W walce z przebarwieniami pomocne będą także witamina C i retinol. Substancje te znajdziesz w kosmetykach drogeryjnych lub aptecznych. Świetnie rozjaśniają przebarwienia, złuszczają naskórek, spłycają zmarszczki i ujędrniają skórę. Aby retinol i witamina C zadziałały efektywniej, zastosuj kurację kwasami owocowymi. Zabiegi z wykorzystaniem kwasów AHA lub BHA możesz przeprowadzić samodzielnie lub udać się do gabinetu kosmetycznego. Jeszcze lepsze efekty da zastosowanie lasera. Świetlne impulsy nie tylko zlikwidują przebarwienia i wygładzą skórę, ale też przyspieszą produkcję kolagenu.

A jak pozbyć się czerwonych pajączków? Do pielęgnacji twarzy stosuj delikatne kosmetyki z zawartością cynku. Produkty powinny wzmocnić ścianki naczyń krwionośnych, a do tego nawilżyć i zabezpieczyć skórę przed działaniem szkodliwych czynników. Równie ważne jest używanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Dermatolog może polecić ci kurację maścią z retinolem lub laserowe zamykanie naczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *