Makijażowe sztuczki, czyli rozświetlona i promienna skóra krok po kroku

Autor: Monika Wydra


Czy wiesz, że zmatowiona skóra nie zawsze jest wyznacznikiem piękna i nie do każdej dziewczyny pasuje? O wiele lepiej sprawdzi się delikatne rozświetlenie, które możesz zafundować sobie za pomocą sprytnych makijażowcyh sztuczek. Sprawdź, jak osiągnąć naturalny efekt glow.

Kto może stosować rozświetlacz?

Nie wszystkie dziewczyny mogą stosować rozświetlacz na skórze i nie wszystkie lubią taki efekt. Z rozświetlania twarzy powinny zrezygnować osoby z tłustą cerą, która błyszczy się sama w sobie. Można jednak sobie z tym poradzić przez zastosowanie matującego pudru sypkiego lub transparentnego oraz niewielkiej ilości rozświetlacza. Jeżeli masz właśnie taki rodzaj skóry, to pozytywne efekty makijażu może przynieść także zastosowanie odpowiedniego kremu pod podkład i nałożenie rozświetlacza na środek policzków.

Jak rozświetlić cerę krok po korku?

Bazy pod makijaż nie sprawdzą się pozytywnie na każdym rodzaju skóry. Mimo iż mają działanie rozświetlające, to zawierają silikony, które zapychają cerę i powodują wypryski. O wiele lepszym rozwiązaniem jest użycie odpowiedniego kremu, który ma lekką żelową konsystencję oraz zawiera glicerynę i olejki.

Lżejsza formuła sprawi, że krem i podkład będą lepiej wyglądać na skórze, nie będą się zbrylać i utleniać. Gliceryna natomiast wygładzi cerę i przedłuży trwałość podkładu. Jeżeli jednak gliceryna zapycha pory twojej skóry, to zastąp ją aloesowym żelem. Olejki natomiast zapewnią naturalne rozświetlenie i dostarczą skórze odżywcze składniki.

Rozświetlający podkład jako kolejny krok

Wybór podkładu, i to takiego, który rozświetli cerę, to nie taka prosta cera. Po pierwsze powinien być dopasowany do rodzaju cery i dobrze z nią współgrać. Po drugie odcień podkładu nie może odznaczać się od kolorytu cery, lecz musi się z nią stapiać. I po trzecie podkład nie może mieć gęstej, tłustej i zapychającej konsystencji. W przeciwnym wypadku taki produkt będzie wyglądał nieestetycznie, zapcha pory skóry i stworzy efekt maski.

Jak zaaplikować rozświetlacz?

Podczas aplikacji rozświetlacza zastosuj prosty trik: nie nakładaj go na wierzch kości policzkowych, lecz na środek policzków, czoła i brody. Aby uniknąć efektu tłustej cery, koniecznie trzeba dobrać kosmetyk o odpowiednich właściwościach – od razu można odrzucić te, które dają efekt tafli i mają perłowe wykończenie. Do zaaplikowania rozświetlacza użyj płaskiego pędzla typu flat top, który pozostawia rozmyty, delikatny efekt.

Olejek do twarzy plus podkład

To sprytny trik, który daje kapitalne efekty. Zapewnia naturalne rozświetlenie twarzy bez tłustej warstwy na skórze. Dzieje się tak ze względu na zawartość emulgatorów w podkładzie, które w połączeniu z olejami dają jednolitą konsystencję i efekt rozświetlenia. Dawkę olejku można dopasować do skóry i w ten sposób uzyskać korzystne właściwości pielęgnacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *