Przebarwienia vs IPL. Czyli jak uzyskać piękną i gładką skórę?

Autor: Monika Wydra


Światło IPL ma mnóstwo zastosowań w kosmetologii. Jednym z nich jest wykorzystanie jego leczniczych właściwości do rozjaśniania przebarwień. Zabiegowi mogą poddać się wszyscy, którzy chcieliby znów mieć gładką, młodą i piękną skórę. Czy ty również masz takie marzenie?

przebarwienia.jpg

Kto może poddać się kuracji światłem IPL?

Zabieg zwalczania przebarwień za pomocą światła IPL polecany jest każdemu, kto zmaga się z:

  • przebarwieniami posłonecznymi, polekowymi i potrądzikowymi,
  • ostudą,
  • piegami,
  • plamami soczewicowatymi.

A jakie są przeciwwskazania? Należą do nich: metalowe elementy w ciele klienta, ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie leków fotouczulających, mocno opalona skóra, bielactwo, łuszczyca, nowotwory, padaczka.

Jak działa światło IPL na przebarwienia?

Światło w kontakcie ze skórą przenika do głębszych warstw i dociera do nagromadzonych komórek barwnikowych. Tam przekształca się w energię cieplną, która niszczy melaninę. Komórki te po upływie kilku dni są metabolizowane i usuwane z organizmu. Dzięki temu światło IPL rozjaśnia przebarwienia, które pod koniec kuracji całkowicie znikają. Podczas zabiegu dochodzi tylko do oddziaływania światła na niedoskonałości. Zdrowe komórki skóry nie zostaną potraktowane wiązką IPL.

Przed zabiegiem i po nim – zalecenia

Jeżeli planujesz poddać się zabiegowi redukcji przebarwień za pomocą światła IPL, to powinnaś poznać wszystkie zalecenia związane z przygotowaniem skóry przed zabiegiem i pielęgnacją skóry po zabiegu. Chodzi przede wszystkim o:

-zakaz opalania się przez 4 tygodnie przed zabiegiem i po nim,
-przed zabiegiem nie wolno stosować peelingów i innych produktów, które mogłyby podrażniać skórę,
-po zabiegu należy zaaplikować krem z filtrem UV
-przez kilka dni po zabiegu nie wolno zażywać gorących kąpieli oraz korzystać z sauny i basenu,
-po zabiegu należy mocno nawilżać skórę.

Kuracja światłem IPL – dodatkowe informacje

Aby uzyskać zadowalające efekty, należy poddać się serii 12 zabiegów co dwa tygodnie. Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie do potrzeb klienta. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Dlatego zaleca się stosowanie łagodzących produktów z zawartością aloesu lub D-pantenolu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *